Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Din semnalele varstei :

 

Dupa 7 ore de stat in picioare, a apucat-o o durere de spate, in urma careia nu a mai putut sa mearga. S-a asezat jos pe niste scari si a inceput sa planga ... au venit niste paramedici, au intrebat-o cat a baut ( [:-)))] ), daca vrea sa mearga la punctul medical, i-au adus un carucior, in care descultza s-a suit ... am intrebat-o daca nu cumva i-au oferit si un tanc de oxigen, ca tabloul de "mamaie" sa fie complet [flo2]  ...a zis ca "nu".

 

La punctul medical, dupa alte intrebari legate de alchool sau droguri, i-au dat niste calmante (celebrul ibuprofen) si i-au spus ca exista un medic in incinta, la care trebuia sa astepte 2 ore pana sa fie vazuta, din motive de alti "ranitzi", victime ale acestui concert.

 

Cum calmantele si-au facut efectul, a plecat in ciorapi, spre locul unde avea cazare, care era undeva incapatul celalat al Londrei. Ciorapii erau verzi, la asorte cu pulavarul verde, culoarea lui Ed [:-)))] . A ajuns in camera dupa 2 ore de mers cu metroul, cu autobuzul, pe jos si putin cu taxiul ...toate in ciorapii verzi. Nimeni nu a sesizat ...

 

Inapoi in Romania, s-a intors in slapi ...

 

Are 46 de ani ...si ce daca [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari, oooffff, multa sanatate mamei tale!

Ce "figuri" tatal si fratele, bine ca au dat de un medic care a stiut cum sa vorbeasca cu ei! Da, ce sa-i faci, de la o varsta mai greu pricep oamenii ca nu pot face doar cum vor ei, si da, se pot comporta mai... neobisnuit. Bine si ca nu au patit-o cu politistii, puteau sa o incurce cu unditele alea!

Sper sa vina sora cu vesti bune [flo2] [flo2] [flo2]

 

Multa sanatate Silviei! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Ioana, cum sunteti? Inca in spital cu Julia? Sau v-au lasat acasa?

 

Buflea, ma bucur ca a fost atat de reusit sejurul la mare.

Cascada Bigar e asta, foarte frumoasa  http://reversehomesickness.com/wp-content/uploads/2014/05/bigar-waterfall-romania.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut azi si calde, si reci. Adica pe de o parte am reusit sa ajung peste tot unde voiam sa ajung fara sa fie nevoie sa cheltui bani pe taxi, asa cum ma temeam, pe de alta parte la a doua programare pacientul nu mi-a venit - si fusese programare pe o zi intreaga, iar faptul ca nu a venit a insemnat ca am pierdut niste bani. In final nici nu a iesit asa de rau, daca tot am avut dupa-masa libera am profitat sa comandam paturile supraetajate pentru copii si sa fie si livrate, deci macar de grija asta am scapat. Chit ca acum e plin holul de cutii si de saltele (ca le-am prins si pe astea la oferta speciala) , si acolo vor sta pana sambata, cand avem timp sa le montam  [batcap] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikyyyy, Sa fie intr- un ceas bun mutarea! Acomodare rapida si lina. 

 

 

La Multi ani [artif] Andreea !!! Monica Sa Va traiasca Prinzess de 8 anisori,,.

 

anu trecut erati in varicela [ascuns]  iar Rufus se operase iar Ica se pregatea sa nasca so ameninta Ca vine Cu bb Pe ghetar!!! Numai Buflea nu ii dadea crezare.

Mihaela DIN elvetia tot in ro pleca, iar cea DIN suedia intra in concediu , 

 

viv vroia file de guvizi,

 

 

buflea, Cam multe absente, Cum il serbezi pe Suparat [afro]

Merci frumos pt urari!  [flo]

8 ani [:)] , a trecut foarte repede timpul.

Daaaa, anul trecut eram cu varicela, ce bine ai tinut minte! :))))) Am si anulat atunci petrecerea aniversara, si am reprogramat-o in septembrie, dupa inceperea scolii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, ce sa spun, interesant cu Dominicana si Mexic. Eu am fost numai in Mexic si mi-a placut, dar m-a enervat ca barbatul nu a vrut sa iesimdin resort. Pe drum de la aeroport a vazut niste masini de armata, cu unii cu armele pregatite, erau si zvonuri ca se fura copii si prin urmare, acolo am stat, in interior, 7 zile ...oricate activitati ar fi, in 7 zile te plictisesti si te simti ca la inchisoare.

Bei, eu stau 10, nu ma misc din resort, si cind plec pling de fiecare data. :) Fiecare cu ticneala lui!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, multe ginduri bune, multe. Am citit tot ce-ai scris, de undite si fintina, de doctori, de ce-ai vorbit cu cine, de cum te doare sufletul... Si m-am oprit la ce-ai scris aici:

...apoi de noi, ca am ajuns oameni destoinici , ca e multumita de viata ce-a avut-o..... [:(]

Si-as vrea doar sa iti spun ca e extraordinar. E extraordinar ca poti vorbi asa cu mama ta si e extraordinar ca ea crede in voi, ca e fericita cu alegerile voastre, cu viata voastra.

Vezi tu (si sint sigura ca si tu simti la fel) de cind am copiii si, depasind dragalaseniile bebelusesti, am inceput sa inteleg ca sint fiinte de sine statatoare, ca o sa aiba viata lor si ca n-o sa pot eu sa ii protejez toata viata, le doresc si mi-am dorit atit: sa fie fericiti. 

Iar mama ta e implinita, copiii ei si-au construit vieti frumoase, sint fericiti! Ce isi mai poate dori o mama? 

 

Ma gindesc cu drag la voi, aveti un medic grozav, sper sa treceti hopul asta cu bine!  [pup]

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Kari, am inteles acum, sper sa aveti rezultate bune de la biopsie. tin pumnii!

 

Buflea, ce bine imi pare ca s-au simtit bine copiii la mare.

 

noi am fost aseara la Minions.. copiii in extaz, topaiau si radeau cu lacrimi pe scaune.... :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dis de dimineata!

 

La noi ploua...marunt...ca toamna. Temperatura-i excelenta... [pk]

 

Ioana, bun venit Saltaricei! Sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa [flo]!

 

Kari, imi pare rau de ceea ce i se intampla mamei tale [grup]! Tinem pumnii pentru un rezultat bun!

 

Buflea, mai trece pe lista si "...pulavarul verde".... [:D]

 

Mickyyy, sa va fie acomodarea cat mai usoara [floare3] !

 

Despre noi nimic interesant...parc, joaca, biciclit (mandruca)...plecam la mare la Eforie Nord la inceputul lui august. De abia astept...balaceala si stat sub umbrela...nu mai suport sa stau in soare...de fapt cred ca el nu ma mai suporta pe mine si-mi provoaca alergii... [alcool].

 

Cred ca o sa mergem si noi la Minions...

 

O zi linistita tuturor [flo2] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...