Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

morgen

 

trimit ploaie, spuneti repede cine vrea, astazi avem la oferta.  [pk] si racoare!! 

 

 

multumesc tuturor de gandurile bune.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Simonna,  [il]  asta este si telul meu, sa pot sa spun si sa simt despre copii mei ca ajung oameni destoinici, fericiti cu alegerile lor. 

 

 

 

Didi, sanatate juniorului. e o gripa de vara, sau? am auzit si la noi pe multi cu amigdalita si antibiotic. 

 

Dark, bafta cu redecorarea. sa trimit un ajutor de nadejde? pe dl V.?  [il]

 

 

sa va spun putin cum au reactionat cei din casa la aflarea vestii despre Oma. 

luiza  a plans, a suferit, si-a pus milioane de intrebari, mi-a facut declaratii de iubire, si-a cerut iertare ptr toate supararile pricinuite, ma trimis la medic....

buflea, ce zici? e buna o fata langa casa omului?  [il]  felicitari Flaviei, ce delicata si grijulie fata de bunica.  [flo2]

 

dl V. a spus ca nu-i asa o tragedie, el mereu obiectiv si realist, mai realist ca realitatea. si ca da, sa nu ne facem griji, sa asteptam pana vine rezultatul de la biopsie, si ca oricum nu putem schimba nimik, ca lucrurile astea vin oricum si trebuie sa le luam ca atare, sa nu ne lasam doborati..... exact aceasi atitudine  a avut-o cand am aflat de socrul ca are cancer la plamani. (si sa cam suparat cand eu am insistat sa mearga sa-l vada, sa vina cu noi. nu a vrut cu nici un chip, 'doar ce-am fost in Ro in noiembrie, ce sa mai merg inca odata???'  ..... 'was???'......  iar socrul exact in 18 zile de la data aia a  murit. sa va spun mai departe? ca ar da astazi orice sa-l mai aiba 5 minute in viata?) 

 

pe dl victor la sunat sorasa sa-i spuna, afectata si plangand.... el asculta la telefon si o intreaba rece 'da de ce plangi?'  [alcool] nici un sentiment, defapt nici nu poti sa-ti dai seama daca are sentimente, nu stii ce gandeste in mintea lui, se uita serios la tine si nu-ti poti da seama de nimik. 

'ce plangi asa ca o fraiera, ptr mamaie e bine, ea stie si e impacata cu sine, stie unde merge, stie ca o astepata o viata mai buna dincolo..... candva trebuie sa moara, iar moartea ptr ea e o eliberare' 

nu ma deranjeaza parerea lui, ma deranjeaza ca e cam direct si nu simte cand cineva sufera, nu stie sa spuna o vorba calda ..... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ce inseamna asta? Translate, please!

Habar nu am. Monocitoza e semn pentru mai multe infectii inclusiv mononucleoza.

La ora 14 ma duc la dr. familie sa vad ce fac pe mai departe. Poate trebuie sa ajung la infectioase, nu stiu. Poate trebuie sa ma intorc la dr. ORL care mi-a dat sa-i fac analizele.

 

ASLO, fibrinogen, proteina C si celelalte sunt bune.

 

Poate sunt si subiectiva in trairile mele pentru ca de vreo 3 saptamani mi-a intrat in cap chestia asta cu mononucleoza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, nu sunt sigura, doctoral meu zice ca sunt "sanse mari" din cauza de: dieta bogata in protein, sport intens, nu beau suficienta apa, aparitie brusca si localizare (genunchi si incheietura degetelor mari de la picioare). Nu ma doare nimic altceva.

El zice ca din cauza articulatiei degetului sunt sansele astea.

O sa vedem la analize.

Imi pare rau sa citesc ca si tu ai problem cu articulatiile...

 

Dupa ce mi-a trecut socul (in special din cauza ca aveam idea preconceputa ca e boala de batranete si pt ca e boala cronica), m-am calmat. Nu am sperie idea de a tine regim,a sta e.  

 

Aqai, merci, te pup.

 

 

 

La guta diagnosticul e clinic.

De obicei e afectata o singura articulatie, nu ambii genunchi cum spui, si se vede si se simte :)) adica e extrem de rosu locul, de umflat si e dureros rau de tot, unii nu suporta nici un cearsaf peste.

Si e cam rara la genunchi, in general sunt afectate degetele de la picioare, glezna.

Apare de la vin rosu, carne rosie, carne de vanat, nu de la toate proteinele.

daca e guta nu e nimic grav, daca e artrita vei mai avea distractii de genul asta in pusee.

 

 

Kari, nu exagerezi, la asa ceva se face neaparat colonoscopie, nu se dau laxative. CT i s-a facut? ca are nevoie pt schema de tratament....

Ce tare e fiul tau  :))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi

O intrebare pentru fetele din Anglia, sa nu radeti, dar cum e cu gunoiul si reciclatul aici?! :))

Ca am prea multe tomberoane si sigur nu's toate pentru menajer :))

In romania era simplu, toate la gramada la ghena. Aici citeam pe undeva ca nici nu le-au ridicat gunoiul ca nu era sortat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa pinguinilor, puilor si mamelor de pinguini bolnavi.

Am citit cam pe diagonala, inca nu am net. Si nici calculator, ca nu am cabluri englezesti sa il bag in prize, asa ca sunt rupta de realitate!

N-am nici mobila, doar de bucatarie si saltelele care au ajuns abia ieri. Vorba vecinilor, we are camping inside the house :). Ei sunt intr-un stadiu mai avansat, au deja 2 scaune! Dar au ajuns cu 2 saptamani inaintea noastra :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...