Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

ma gandeam la Ioana astazi, o fi legat-o saltaricea de pat de nu mai iese deloc la raport. Ioana, sanatate si refacere. 

 

Mai, nu pot sa dau vina pe ea ca e cumintica tare.

 

Am avut net tare prost la spital - or fi pus ceva de restrictionare a semnalului sa nu interfereze cu aparatele? Sau bat campii cu gratie si nu e cazul/ nu se poate? [:)] Oricum, semnal slab spre deloc asa ca mai citeam fugitiv dar f f greu de raspuns.

 

Dar acum recuperez.

 

Multumesc pentru urare! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Copiii mei au ajuns in seara asta inapoi in Bucuresti.

 

Sejurul a fost un succes ...

 

Cazarea buna dar data viitoare trebuie luata camera la etaj, ca cele de la parter nu au balcon, mancarea excelenta la terasa Barina din Jupiter, care de acum este celebra pe net ... in rest, baie cat cuprinde si soare printre ce ramane. Pe plaja fotbal zi de zi si gimnastica cine doreste, la pranz ping-pong si fusball, dupa amiaza piscina, seara plimbare.

 

Copiii extraordinat de ascultatori, incat a primit mama complimente ...si-au facut un limbaj de semne, ca sa nu urle la ei pe toata plaja. Si spre mirarea tuturor (si a mea) cand facea mama semn, se executau imediat. 

 

Flavia, o atenta, o dragutza, mereu cu gura pe Alex - ca nu taie bine cu cutitul, ca de ce ragaie la masa, ca nu s-a spalat pe maini, pe dinti ...si mereu atenta cu Bica - sa nu stea la soare, sa nu o doara capul, sa se odihneasca 10 min daca vrea, sa dea televizorul mai incet cand Bica avea ochii inchisi ...

 

Alex, repezit, neatent, egoist, cu ochii numai dupa sporturi ...dar ascultator.

 

Copiii si-au facut niste prieteni, ba din Gorj, ba din Targu Mures ... toti le-au cerut adresa de email sau nickul de pe Face Book si spre surprinderea lor, ai mei nu au asa ceva. 

Ai mei cred ca s-au simtit in inferioritate ... Alex le-a spus ca "la noi" e voie cu telefon, email sau FB dupa 18 ani [:)]  (ceea ce e fals desigur).

Copiii romani s-au simtit importanti.

Parintii copiilor romani au parut a fi admirativi la faptul ca copiii americani nu se dau de net atat de mult ca copiii lor (ceea ce este iar fals)

De fapt, cred ca copiii romani sunt mult mai liberi si libertini - pe strada, la scoala ori pe net.

 

Mama fericita ... a zis ca a plecat speriata ca nu o sa se descurce si a venit foarte fericita ca a fost atat de usor. A banuit-o lumea de la piscina ca a lucrat cu copiii, pentru ca strangea mai multi copii si organiza jocuri cu ei, volei, ratele si vanatorii, concurs de inot - mama pe margine si toata gasca in apa. O cautatu parintzii de parca era platita sa fie entertainer pentru copii.

 

Mi-a spus mama cu vocea tramurand de plans ca "atata viatza iti dau copiii astia, ca poate numai pentru ei merita sa mai traiesti"

 

Urmeaza o saptamana prin Bucuresti si apoi tabara de la Hatzeg ... m-am uitat pe harta, este langa Hunedoara, foarte aproape de castelul Huniazilor ... mvaiii ce frumoasa pare zona pe net, ce frumos arata orasul in poze, inconjurat de munti ...cica este si o cascada unica acolo, Cascada Bigar (nu stiu de ce e unica ???) ... sunt sigura ca o sa le placa pentru ca pleaca cu alti 15 de copiii de varsta lor.

 

Dupa atatea mixed feelings despre aceasta vacantza in Romania, azi mi se pare ca a meritat, ca a fost o gura de aer si pentru ei, si mai ales pentru mama.

 

Foarte desteapta ideea cu limbajul semnelor!

 

bigar e deosebita -cauta poze pe net

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, oooffff, multa sanatate mamei tale!

Ce "figuri" tatal si fratele, bine ca au dat de un medic care a stiut cum sa vorbeasca cu ei! Da, ce sa-i faci, de la o varsta mai greu pricep oamenii ca nu pot face doar cum vor ei, si da, se pot comporta mai... neobisnuit. Bine si ca nu au patit-o cu politistii, puteau sa o incurce cu unditele alea!

Sper sa vina sora cu vesti bune [flo2] [flo2] [flo2]

 

Multa sanatate Silviei! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Ioana, cum sunteti? Inca in spital cu Julia? Sau v-au lasat acasa?

 

Buflea, ma bucur ca a fost atat de reusit sejurul la mare.

Cascada Bigar e asta, foarte frumoasa  http://reversehomesickness.com/wp-content/uploads/2014/05/bigar-waterfall-romania.jpg

 

Eram acasa. Am 'scapat' luni la pranz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Sanatate multa bolnaviorilor  [flo2]

 

Ioana, acomodare usoara in 4  [flo2]

 

Noi avem un program nebun, ieri am plecat la 9 la Bucuresti si am venit la 7 seara...azi dimineata am fost sa mai luam una alta pt casa...pe seara ne vedem in Centrul Vechi cu gasca mea de prieteni din timpul liceului/facultatii...unei perechi le-am fost nasi  [:)]  maine iar alergatura, vineri mergem la Divertiland, sambata gratar cu 2 prietene ft dragi me  [pk]

iar duminica plecam la Viena, cred ca tot la 3 dimineata, ca sa ajungem la 3-4...

 

Copila e acum la Minions, cu fratelo, cumnata si nepotelul....cand apare, plecam la Bucuresti...ea  alearga toata ziua intre curtea lui fratelo si casa...e inebunita dupa catelusa noastra...Rexi o cheama...o zapacita de catea,  care nu sta locului o clipa...si ii place sa-l muste pe fratelo de degete si picioare...

 

Vacanta placuta celor care sunt in vacanta !

 

Casa arata ft bine, i-a placut ft mult elvetianului...se doarme bine, noaptea sunt 13°, inchidem geamul...e liniste, se aud pasarelele si din cand in cabd cateii latrand...

Una dintre terase e gata, urmeaza cea din fata, apoi poarta si gardul...si aleia de la poarta..si cam atat pt anul asta...gradina la anul in primavara...

 

Sa ne reauzim cu bine !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Sanatate multa bolnaviorilor  [flo2]

 

Ioana, acomodare usoara in 4  [flo2]

 

Noi avem un program nebun, ieri am plecat la 9 la Bucuresti si am venit la 7 seara...azi dimineata am fost sa mai luam una alta pt casa...pe seara ne vedem in Centrul Vechi cu gasca mea de prieteni din timpul liceului/facultatii...unei perechi le-am fost nasi  [:)]  maine iar alergatura, vineri mergem la Divertiland, sambata gratar cu 2 prietene ft dragi me  [pk]

iar duminica plecam la Viena, cred ca tot la 3 dimineata, ca sa ajungem la 3-4...

 

Copila e acum la Minions, cu fratelo, cumnata si nepotelul....cand apare, plecam la Bucuresti...ea  alearga toata ziua intre curtea lui fratelo si casa...e inebunita dupa catelusa noastra...Rexi o cheama...o zapacita de catea,  care nu sta locului o clipa...si ii place sa-l muste pe fratelo de degete si picioare...

 

Vacanta placuta celor care sunt in vacanta !

 

Casa arata ft bine, i-a placut ft mult elvetianului...se doarme bine, noaptea sunt 13°, inchidem geamul...e liniste, se aud pasarelele si din cand in cabd cateii latrand...

Una dintre terase e gata, urmeaza cea din fata, apoi poarta si gardul...si aleia de la poarta..si cam atat pt anul asta...gradina la anul in primavara...

 

Sa ne reauzim cu bine !

Ella [flo2]

ma bucur foarte mult pt voi si casa, incontinuare va doresc un concediu placut [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...au "rezolvat".Dupa ce mi-au pus creierii pe moate cautand zile intregi un apartament care "sa fie si asa si asa...nici asa...nici asa...2 bai...sa nu ramana Bula cu pianul pe scari..." au luat un apartament  pana la urma.

Care nu cred ca indeplineste nici jumatate din cerintele initiale pe care le-am cautat eu ca disperata la cererea lor.L-au ales in 5 minute de parca era singurul apartament din Londra  si daca nu il luau in secunda doi ramaneau homleşi.:)

Adica are o singura baie,pianul nu stiu daca incape fara sa inghesui mobila...si mie mi se pare cam mic.

Dar...asta este...a fost alegerea lor,ei stau acolo.

Singurul avantaj este ca este situat intr-o zona linistita.Dar nu stiu cat de tare o sa aprecieze  ei asta la varsta lor.

 

Mie nu imi place,mi se pare inghesuit desi Londonezul zice ca e mai mare decat in fotografii.Eu cred ca nu poate cineva sa ii viziteze cateva zile decat daca sta cu cel pe care il viziteaza in camera,desi gasisem apartamente care aveau in living canapea extensibila si spatiu mult.Si la acelasi pret.Am incercat sa le explic dar nu am avut cu cine vorbi asa ca i-am lasat in pace. 

 

Sper sa fie asa cum zic ei.Daca nu...au timp un an sa caute ceva mai bun.

 

Asta este.Faptul e consumat.deja au dat un avans.Pe contract este trecut numai Londonezul pentru ca  din moment ce Bulă nu are dreptul  să  intre  in UK...nu exista.

 

Ioana,multumesc pentru intentie,dar agentia  care le-a inchiriat nu cere ce cereau ceilalti.Adica nici chiria pe 6 luni (doar pe 6 saptamani),nici garant.Aia erau putin cam ciudati.

Oricum apreciez intentia.

 

 

Multa sanatate tuturor,mari si mici.

 

Celor foarte mici :)le doresc sa se faca "mari".:)

 

Celor care au mai crescut  "in ani",le urez sa fie sanatosi ,voiosi ,voinici multi ani de aici inainte !:)

 

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana

si eu te intreb ce face saltaricea, banuiesc ca acum manaca si doarmeee, cred ca e o scumpa si fura inimile celor din jur, mie tare mult imi plac bebeii, doamne ce dor imi este de un bebel, din pacate no sanse la mine si cand ma uit la domnisoara mea dau in atacuri de panica [fri]

 

Viviana,

ce face Silvia sper ca se simte mai bine, multa sanatate si recuperare rapida [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...