Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

"El unico" prim ministru inculpat


Recommended Posts

Adevarul este ca acum Ponta face cu adevarat rau Romaniei ramanand in functie.

De cand cu Nastase in puscarie si cu rata de succes a DNA, practic nimeni (inclusiv din afara tarii) nu se indoieste ca Ponta este vinovat, cat o fi el de primministru.

Toata lumea este aproape sigura ca Premierul Romaniei este un infractor, chiar daca teoretic exista sanse sa nu fie asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

"Situaţia este din ce în ce mai problematică pentru Prim-ministru, pentru Guvern şi pentru PSD. Trebuie să recunoaștem că imaginea României are foarte mult de suferit de pe urma acestei chestiuni. Sper să se analizeze situaţia cu toată răspunderea şi cei care pot, să vină cu soluţii. Părerea mea nu s-a schimbat, cea mai simplă soluţie are fi cea pe care am propus-o în iunie: demisia." - Klaus Iohannis https://www.facebook.com/klausiohannis?fref=nf

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi are primul termen de judecata.

Ungaria ne-a si taxat, l-au convocat pe ambasadorul nostru acolo la ministerul lor de externe: ""ne aşteptam la mai multă modestie din partea unui ministru de Externe al cărui premier se confruntă cu un proces".

 

Iar Aurescu nu e deloc pripit  in declaratii.

====

"Ambasada Statelor Unite ale Americii la Bucureşti spune că instituţiile judiciare şi cele ale statului de drept trebuie să îşi poată ‎desfăşura activitatea complet independent, arătând că atât principiul unui proces echitabil, cât şi legislaţia românească trebuie respectate întru totul."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine, obraznicia si lipsa de caracter a acestui individ ma lasa fara cuvinte. Nu pot sa inteleg de ce este inca prim ministru ... cum il suporta lumea.

Faptul ca el conduce o tara mi se pare ceva de necrezut.

Este de necrezut. Asa este.

are sustinerea politica a PSD. PSD nu vrea sa piarda puterea. PSD i-a sugerat Presedintului ca daca le garanteaza tot lor postul de prim-ministru s-ar putea gandi la demisia lui Ponta.

 

Acuma este momentul pentru iesit in strada - exact asa cum sugerai la inceputul subiectului. 

Astept cu interes ca PNL, societatea civila sa faca demersuri in sensul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ori de cate ori il vad vorbind cate ceva la tv, am miscari in stomac ... nu pot si gata sa il inghit pentru ca tot ce spune e o amestecatura de minciuna cu ipocrizie si lozinca. De o smecherie incredibila, de o obraznicie mizerabila.

 

Si se bazeaza pe faptul ca oricine ii inghite mizeriile atata vreme cat le arunca cate un oscior de ros. De asta se lauda fals cu realizari, cu mariri ...

 

dar cat oare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe mine, obraznicia si lipsa de caracter a acestui individ ma lasa fara cuvinte. Nu pot sa inteleg de ce este inca prim ministru ... cum il suporta lumea. Faptul ca el conduce o tara mi se pare ceva de necrezut.

 

site-ul dexonline a avut ieri la 'cuvantul zilei' cuvantul 'șopârlos'. Ilustratia mi se pare graitoare...

post-96777-91142_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...