Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ziua de lucru: 6 ore - ce parere aveti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am inteles ca in Suedia este un proiect care prevede o ora sau doua libere la pranz , un fel de pauza pentru sex , in care angajatii sa-si petreaca timpul cu partenera/sotul.

Zau asa, cum puteti crede asa ceva? De unde luati stirile astea fanteziste? Chiar si programul de 6 ore este inca o utopie si rar inatlnit pana si Suedia. S-a incercat, asa cum a zis si Mihaela, in cateva locuri, insa nu exista o lege care spune ca programul de lucru este de 30 de ore pe saptamana. De ex, eu am oficial, 40 ore pe sapt, la jobul trecut aveam 39 de ore. In realitate, nimanui nu ii pasa cat stau la serv atata timp cat imi fac treaba. Pot lucra de acasa, din tren, din masina, avion. Pot lucra azi 12 ore, maine 4, ore. Iar trendul il vad ca fiind spre flexibilitate atat ca timp cat si ca locatie. Mai mult, programul de 6 ore nu il vad aplicabil in toate companiile, nu in IT, si in nici-un caz pentru pozitii de management, cand muncesti cat trebuie si nu dupa ceas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zau asa, cum puteti crede asa ceva? De unde luati stirile astea fanteziste? Chiar si programul de 6 ore este inca o utopie si rar inatlnit pana si Suedia. S-a incercat, asa cum a zis si Mihaela, in cateva locuri, insa nu exista o lege care spune ca programul de lucru este de 30 de ore pe saptamana. De ex, eu am oficial, 40 ore pe sapt, la jobul trecut aveam 39 de ore. In realitate, nimanui nu ii pasa cat stau la serv atata timp cat imi fac treaba. Pot lucra de acasa, din tren, din masina, avion. Pot lucra azi 12 ore, maine 4, ore. Iar trendul il vad ca fiind spre flexibilitate atat ca timp cat si ca locatie. Mai mult, programul de 6 ore nu il vad aplicabil in toate companiile, nu in IT, si in nici-un caz pentru pozitii de management, cand muncesti cat trebuie si nu dupa ceas.

Pai in afara de Collins nimeni nu cred ca a luat in serios "stirea" asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...