Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Baie cu sare de Epsom - a incercat careva?


Recommended Posts

  • Administrators

Am niste prietene olandeze care mi-au facut capul banana cu sarea de Epson. Intr-0 seara povesteam despre baie si spuma si au inceput sa vorbeasca ca lor nu le lipseste din baie sarea Epson.

Am intrebat ce e aia Epson sau daca e tot aia cu sarea de baie care o pun eu in cada uneori si s-au declarat foarte suprinse ca nu stiu nimic despre sarea Epson.

 

Mi-au spus ca aceasta sare - Epson- pusa in baie relaxeaza extraordinar corpul darita concentratie mari de magneziu si ca ajuta muschii.

 

Asa ca m-am decis sa fac si eu o baie cu sare de Epson.

 

Are cineva experienta cu astfel de saruri? [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

    Probabil ca e buna,daca e bogata si-n magneziu si sulf.Acum am citit si eu de ea.Eu folosesc cea ordinara grunjoasa romaneasca de vreo 6ani,zilnic in sezonul rece si mi-e bine de la ea,asa ca si cea Epsom poate isi merita reclama.A noastra in afara de mizerie nu stiu ce ar putea avea...dar e buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Aniela nu am inteles care ar fii zona pe care ai indicato Z:zona Zoster sau zona genitala?Pt cea genitala sarea grunjoasa,neiodata e super,dar eu nu-s adepta nici macar a colorantilor sau aromelor,pt ca sunt sintetice in general.

   Acum sa revin la subiect,am cautat pretul informativ pe net(la noi in Ro) si vad ca 50gr sunt cam 10lei,ceea ce mi se pare enorm.La o baie folosind cam 500gr(dar nu stiu daca Epsom se pune atat) ajungi la costul unei sedinte spa sau a unui masaj profi si atunci nu stiu daca se merita.Vad saptamana viitoare daca chiar gasesc in vreun magazin si ce pret are.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...