Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Picior de camila


redactor

Recommended Posts

bunicul din partea mamei a fost croitor de haine barbatesti. imi amintesc cand isi masura clientii, le punea si intrebarea-cheie "pe stanga sau pe dreapta" [:-)))] [:-)))]

 

toti, dar absolut toti blugii sotului meu, de marca sau no-name, sunt asimetrici, nu neaparat in zona abdomenului, ci mai degraba la picioare. si a avut la viata lui destule perechi de blugi, am observat asimetria in momentul in care ii calc. ca si cum cracul stang ar fi o idee mai stramt decat dreptul.

hai, inteleg o data, de doua ori o eroare de tipar, la blugii no-name, dar si la cei de marca (levi's, wrangler) am remarcat aceeasi usoara asimetrie. chiar o sa verific diseara si poate fac si o poza, sa intelegeti mai bine ce am vrut sa zic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

bunicul din partea mamei a fost croitor de haine barbatesti. imi amintesc cand isi masura clientii, le punea si intrebarea-cheie "pe stanga sau pe dreapta" [:-)))] [:-)))]

 

 

Da, stiu asta, asa era, asa o fi si acum, cine si-o mai face pantaloni la croitor.

Dar nu era musai sa iti faca o diferentiere prin croiala, pentru ca asta insemna sa-ti atarne pe stanga sau pe dreapta, ceea ce, repet, nu se intampla la toata lumea [:)]

La mine raspunsul era intotdeauna: fara diferente.

 

toti, dar absolut toti blugii sotului meu, de marca sau no-name, sunt asimetrici, nu neaparat in zona abdomenului, ci mai degraba la picioare. si a avut la viata lui destule perechi de blugi, am observat asimetria in momentul in care ii calc. ca si cum cracul stang ar fi o idee mai stramt decat dreptul.

hai, inteleg o data, de doua ori o eroare de tipar, la blugii no-name, dar si la cei de marca (levi's, wrangler) am remarcat aceeasi usoara asimetrie. chiar o sa verific diseara si poate fac si o poza, sa intelegeti mai bine ce am vrut sa zic.

 

Ma duc acasa sa masor, e prima oara cand aud de asa ceva.

Dar am o nedumerire: daca ar fi cum zici si toti barbatii au o preferinta, ba pe stanga, ba pe dreapta, asta inseamna (pe cale de consecinta, cum ar zice un avocat) ca obligatoriu se presupune ca toti barbatii o poarta pe cracul pantalonului (ceea ce nu e adevrat) si de asemenea cand iti cumperi blugi ceri marimea 32-36/drepta(stanga), nu? ca doar fiecare cu partea lui...si iarasi zic ca nu am auzit sa fie doua coloane de blugi la acelasi numar, unii cu stanga, altii cu dreapta.

 

Dar cine stie... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...