Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Teroare in aeroportul din Istanbul - mai e sigura vacanta in Turcia?


Recommended Posts

Cum sa se inchida ma Sharm-ul? E bine merci! Are turisti!

or fi turisti, dar nu de la noi.

chiar povestea cineva pe site-ul romanesc de impresii turistice, ca anul acesta agentiile de turism, chiar si tour-operatorii consacrati pe relatia cu egiptul, nu au deloc contracte pe egipt, nu exista zboruri charter din romania (au fost anulate de cand cu avionul rusesc doborat), deci si sa vrei si nu ai cum sa cumperi un sejur in egipt de la o agentie romaneasca de turism, cu zbor direct din romania in egipt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Singurul motiv pentru care se mai găsesc persoane să meargă în aceste locuri e pentru ca e ieftin si mulți gindesc ca nu li se poate întâmpla asa o nenorocire tocmai lor. Dacă un sejur in canare ar costa tot cit unul in Turcia, fiti siguri ca s-ar alege canare.

 

Sint deacord cu roxy nicăieri nu esti sigur 100%, dar in tari musulmane vecine cu isis chiar nu as alege sa-mi fac vacanta. Mai bine in Bulgaria sau la mamaia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tot auzit ca bemtii ocolesc zonele de risc si de asta le-au scazut clientii considerabil.

Nici eu nu m-as duce in vacanta intr-un loc unde ai sansele mai mari sa se arunce vreun dezaxat in aer decat in alte statiuni.

E ca si cum ai spue ca ce ti e scris ti e scris, asa ca treci strada fara sa te uiti.

 

I am spus sotului ca nici la Oktoberfest nu vreau sa mergem anul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Sincer, anul acesta Turcia s-a vândut chiar foarte bine. Zeci de avioane pline de turiști au zburat săptămânal către Antalya și Bodrum din toate orașele mari ale țării. Într-adevăr, Egipt-ul nu a fost reluat de către touroperatorii români, în schimb din Ungaria, Austria, Germania a mers foarte bine atât Hurghada, cât și Sharm. Nu pot să înțeleg lumea care împrăștie panică: dacă cineva se simte ok să își petreacă vacanța la un resort de lux, de ce să îi faci capul mare că va fi aruncat în aer și că e nebun? La fel și cei care nu se simt în largul lor alegând aceste destinații trebuie lăsați să facă cum simt ei că e mai bine... un concediu trebuie să fie relaxant și să îți facă plăcere. Vara asta media a fost îngrozitoare în acest sens. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imprastie nimeni panica. Ea exista din cauza atentatelor aproape saptamanale din Turcia. Pana acum au fost  " doar " in Istanbul si in zona de granita cu Siria, Iran si Irak. Au fost perioade cu granite inchise, cu un puci nereusit deci instabilitate puternica. Vacantele s- au vandut pt ca erau destinatie favorita pt unii si uneori mai ieftina decat vestul. In perioada asta nu as merge nici gratuit la cinci stele cu zbor la business class acolo. Fiecare e liber sa mearga unde doreste, dar riscurile exista si nu sunt mici pt Turcia si Egipt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...