Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Imaginație bogată, dorința de a ieși în evidență, bipolarism?!


Mickyyy

Recommended Posts

Sigur o va ajuta un consilier, sigur! Mie nici prin cap nu mi-a trecut ca m-ar ajuta medicul de familie, eu m-am dus direct privat, desi nu mi-ar strica deloc sa fie ceva gratuit.

 

Nu sunt probleme cu limba, Mickyyy, invata fff rapid! Noi cand am venit aici nu stiau limba deloc (ma rog, stiau sa ceara salada, apa si gheata la restaurant, ca mai fusesem aici in vacante) si dupa 6 luni vorbeau f bine, cum zici tu, expresii, accent si tot! Pe mine ma corecteaza tot la 3 vorbe, mai ales la forma verbelor si prepozitii. E adevarat ca la mine asta este a 4-a limba straina invatata, dar oricum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa vedem ce va urma, am fost cu ea la GP mai devreme, a vorbit puțin cu ea și urmeaza să primim prin posta o programare la un fel de consilier familiar specializat în problemele "adolescentine", nu e cazul de psiholog se pare. Sper ca ii va prinde bine putina consiliere cu cineva din exterior, va tin la curent cu ce se mai intampla. Si total off topic, astăzi fie-mea m-a lăsat mască, știam că nu mai are probleme cu engleza (pe care atunci când am venit aici, acum un an, o știa la un nivel basic, adică mai multe cuvinte si câteva verbe de legătură, folosite la timpi greșiți în majoritatea cazurilor), dar când am auzit-o vorbind si explicandu-i doctoritei intr-o engleza curata, cursiva, cu accent, si folosind cuvinte si expresii pe care eu nici nu le știam..... deja ma gândesc că e cazul să îi cer meditații!

E bine ca nu va trimis direct la psiholog.

in functie de rezultate sa te duci sa mai vorbesti cu GP-ul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Miky, eu nu cred ca e vorba despre nevoia unui psiholog. La 12 ani loveste brusc adolescenta si copiii au o perioada de nesiguranta si o redefinire a personalitatii. Eu zic ca nu trebuie sa faci o problema prea mare din asta pentru ca s-ar putea sa o afecteze mai mult decat e cazul.

 

teribilisimele la 12 ani sunt absolut normale. Eu stiu fete care au fost sunt rusinate de parintii lor, nu ii lasau sa ii aduca la scoala ca sa "sa nu se faca de ras cu ei" , au fost in complet denial, etc ...  si acea perioada a trecut.

In special fetele au aceste probleme ...

 

De-ale adolescentei valuri :)  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merge la activitati extra? La varsta asta majoritatea copiilor merg la activitati dupa amiaza si cgiar deja sunt focusati pe una ca principala . Muzica, atletism, robotica, limbi straine, orice. Daca nu, atunci asta poate fi in lumea reala o problema  si rezultatul  este hiperbolizarea activitatilor proprii in lumea imaginara .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...