Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dezastre în bucatarie


Recommended Posts

[clo] Pt mine a treisprezecea poza e ok, merge daca e ziua Jokerului! Michelle, daca mai citesti, pune la retete cum faci tu sos pt paste -ceva cu vin, parca?! Merci! 

sos rosu sau alb  si ce fel de carne vrei sa folosesti?

 

sunt retete diferite in functie de carne.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 5 weeks later...

vad ca mai avem subiectul cu dezastre la bucatarie...ii fac un update

 

luni , a fost ziua lui Pepper, si am zis sa-i fac ceva dulce....da stiu am luat-o razna si sarbatorim catelul

 

prajitura cu crema de vanilie a mincat pe fiecare an de ziua lui...acum zic sa fac eclere.

 

bun,...chestia e ca nu mi-am mai gasit reteta de coji si m-am apucat sa o fac pe a jamilei.

 

ori e reteta gresita, ori oolele au fost prea mari, ca a iesit un maclavais moale si cand le puneam cu lingura se intindeau in tava.

le-am luat si le-am pus iar in castron si am adaugat o cupa de faina sa le mai intaresc un pic.

le-am copt , cum le-am copt...culmea ca au crescut...dar nu le-am mai putu dezlipii din tava.jamila a zis sa pun hirtie, dar eu imi aminteam din trecut ca nu am pus.

 

jalnic au iesit!toate le-am dezlipit cu cutitul, am zgiriat si tava.

aratau deplorabil asa ca , si anul asta I-am facut lui pepper tot prajitura-pie cu crema de vanilie...si I-am aminat aniversarea cu o zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scrie cu sos rosu, te rog si orice tip de carne. Daca ai timp / chef pot fi si mai multe retete , fimea e fan paste. Eventual la alt topic, ca nu- s dezastre. Multumesc! 

 

 

sorry jen abia acum am vazut mesajul tau.

eeu cu sos rosu nu fac decit carne de vita toccata si shrimp sau fructe de mare.

in sosul reosu eu adaug vin si broth de vita sau shrimp...difera cu ce fac.

 

 

pt retete te poti inspira de aici:

http://allrecipes.com/search/results/?wt=beef%20pasta&sort=re&page=2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle dar ciinii maninca dulciuri de astea? Ca eu pisicii nu-i dau nimic dulce, sau care s a contina lapte.

 

 

eu ii dau cateodata(1x/week) lui pepper, 2 linguri de inghetata,lapte cu cereale simple,1-2 fursecuri, scones...o jumatte de clatita...

 

cand ne vede ca mincam goodies din astea, se lipeste de piciorul meu, si se linge continu pe buze pana primeste.

 

nu se derajeaza la burtica, nu il doare nimic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Cum de nu s a mai scris din 2016?!

ok, una recenta de a mea- dezastrul murăturilor.

 

am pus murături la făcut in borcan și borcanul pe blat in Bucătărie .

După 4 zile când m am uitat la el și l am mutat, am crezut ca imi sta inima, titamai cercul mov și o dara de 2 palme după borcan  pe blatul de granit alb. 

Ce sa mai am crezut ca l-am ruinat. Am citit pe internet lumea care se plângea , nu găseau soluții. 

Am cumpărat soluție specială lăsat vreo 3 zile când am șters-o....sa mor....era o pata și mai mare ca de umezeala...deja socoteam ca trebuie sa scoatem 10k pt remodelare. Blaturile sunt lipite de Cabineti. 

 

Slava Domnului ca după câteva zile pata a dispărut . 

 

ps.

muraturile nu au ieșit de loc bune... sunt acre și nesărate - rețeta Jamilei. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...