Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Vythoulkas, clinica Genesis Grecia/Romania


Recommended Posts

Kitty8, imi pare rau ca te regasesti in povestea mea, sper ca a ta sa fie una cu final fericit. Acum cateva luni inca as fi spus sa mergi la Vythoulkas la o consultatie si sa iei o decizie singura. Acum nu stiu ce sa mai zic. Mi-a provocat atata durere acel om si toata clinica, incat nu as mai recomanda nimanui sa mearga acolo. Eu m-am dus la ei pt laboratorul performant pe care il tot laudau. Si am vazut oe pielea mea cat de performant e. Daca ai citit capitolele anterioare, probabil ca ai vazut ca in iulie din 5 embrioni dezghetati au supravietuit 2.. asta in conditiile in care toti erau f buni, de ziua 5 la congelare. Nu s-a prins niciunul. Pantos a scapat o farfurioara pe jos in timpul transferului iar eu am facut o gluma ca mi-a scapat copiii pe jos. Tensionata si eu, incercam sa ma mai relaxez. N-a zis nimeni nimic. Eu nu am vazut ce a facut el acolo. Cum mai zicea o fata aici, nu vezi pe monitor nimic, ti se da o poza la final si ti se spune ca acei embrioni i-au transferat. Dar eu de unde sa stiu ca e chiar asa? Oricum, e decizia ta ce faci mai departe, nu ezita sa ne intrebi orice daca mai ai nelamuriri. Eu iti urez mult succes sa fie totul bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura, 

 

Iti multumesc mult pentru raspuns. Viena este si pe lista mea, stiu de existenta a 2 astfel de clinici, cea mentionata de tine si Goldenes Kreuz unde am suferit si interventia chirurgicala. Nu se compara conditiile dintr-o astfel de locatie si profesionalismul doctorilor cu ce vezi pe la noi, numai ca toate vin la pachet cu un cost f f mare.

 

Oricum sunt din ce in ce mai convinsa sa nu-i fac o vizita domnului V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca un plus la ce a scris Erika mai sus, dupa cum am mai zis, Theo, pastreaza-ti sfaturile de viata pt tine, stim si noi ce mult inseamna sa fii pozitiv in timpul unui FIV, am trecut toate prin asta spre deosebire de tine. Da, o fi trecut sotia ta dar asta nu-ti da absolut niciun drept sa ne iei pe noi la misto cu atitudinea asta de superioritate. Nu inteleg exact de ce iti petreci atata timp aici cand ai o familie minunata datorita minunatului Vythoulkas. Iar chestia cu aruncatul bonului m-a lasat masca direct :)) ca la Mega Image :))) eu si probabil toate fetele de aici, au platit totul in avans, punctie, transfer. La primul FIV nu mi-au dat nimic. Am platit 3000 de euro si se putea intampla orice, punctia sa fie amanata, sa nu se mai faca transferul, iar eu ramaneam fara nicio dovada ca am dat acei bani. La FET mi-au dat chitanta pe 600 de euro, pt 1500 platiti. Si sincer ii banuiesc ca nu mi-au transferat nimic. Atata incredere am in acei oameni. Mi-au mai dat o poza si m-au trimis acasa. Asta nu inainte de a incerca Laura sa-mi vanda o punga de medicamente la suprapret. Noroc ca stiam de la primul transfer cum sta treaba. Da, poate ca daca aveam si eu un copil acum nu ma mai interesau toate chestiile astea. Dar nici nu eram toata ziua pe forum sa ma iau de bietele femei care-si varsa amarul aici.

Asa e, Clara. Si apropo de gasit vinovati si frustrarea data de nereusita de care ne acuza ei: asa cum am mai spus, eu nu am reusit nici in Cehia, dar nu ii consider vinovati pe ei pentru asta, pentru ca ce a tinut de ei au facut intr-un mod profesionist si transparent. Mai departe, tine de natura si Dumnezeu. Si bineinteles ca nici pe greci nu ii consider vinovati pentru nereusita mea, ci pentru nereguli, lipsa de profesionalism, lipsa de respect fata de om.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, eu chiar făceam o gluma cu ideea de locul 1, de-aia am și scris asa de evident fals, ca sa se vadă ca nimeni nu poate deține adevărul,  nu cred sa fie un clasament în lume și vreo clinica sa poată sa spună ca e pe locul 1. Dacă cineva spune asa ceva, doar din burta poate spune.....

Tu nu ai văzut ca ziceam ca toate cele 14 filiale sunt pe locul1, prin urmare clinica voastră cea grozava poate fi doar pe locul 15....?

E adevărat,  e o gluma cu subtilități în limba română, poate totuși tu nu stăpânești limba română  asa bine, dacă ai putut sa iei în serios ce am scris, și te-ai mai străduit și sa îmi răspunzi :-)

 

PS.  vezi ca acolo unde am scris "doar din burta" sa nu te străduiești sa îmi răspunzi mot a mot, ca era tot o chestie mai smechera din limba română :-)

 

M-ai avut la faza asta!

 

ps. de acord cu "fara mot a mot".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ramas cu un gust amar,dupa experinta cu dr.vy.,multe cunostinte cu ajutorul lu D-zeu au renuntat pe ultima suta de metri,cand le am povestit ce am patit,alte fete din pacate si ne informate(ca si mine),dupa laparscopii si histeroscopii ,scos trompe si fivuri esuate la dr.vy.au ajuns la divort.......discutiile apar de la banii......din dorinta de a avea un copil si eu era sa imi destram familia cu Fiv 2 la dr.vy.....ii multumesc lu D-zeu ca ma luminat si n am facut o alta gresala de a merge a trei oara la el...Am avut noroc cu cateva fete care scriu pe forum aici si mi mi au deschis ochii ca gresesc daca continui sa merg la dr.vy....."La pomul laudat sa nu te duci cu sacul"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu am ramas cu un gust amar,dupa experinta cu dr.vy.,multe cunostinte cu ajutorul lu D-zeu au renuntat pe ultima suta de metri,cand le am povestit ce am patit,alte fete din pacate si ne informate(ca si mine),dupa laparscopii si histeroscopii ,scos trompe si fivuri esuate la dr.vy.au ajuns la divort.......discutiile apar de la banii......din dorinta de a avea un copil si eu era sa imi destram familia cu Fiv 2 la dr.vy.....ii multumesc lu D-zeu ca ma luminat si n am facut o alta gresala de a merge a trei oara la el...Am avut noroc cu cateva fete care scriu pe forum aici si mi mi au deschis ochii ca gresesc daca continui sa merg la dr.vy....."La pomul laudat sa nu te duci cu sacul"

Ma bucur ca ai decis sa scrii aici,povestea ta o sa ajute pe cineva într-un fel sau altfel.

Imi pare rau sa aud de FIV-ul nereușit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...