Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Vythoulkas, clinica Genesis Grecia/Romania


Recommended Posts

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va spun eu, cu toate ca am mai scris o dar nu apare. Am 2 fiv nereusite in Bucuresti. Ne am hotarat sa fac cu donate. Si uite asa, ajung la dl dr Vyt. Stabilim plecarea in nov. Fac analizele in iulie, august si ne revedem in sept. Stabilim nov. Monitorizare totul bine, intr o zi sau doua plecarea,bagaj facut cand suna dna. S seara ca nu mai plecam ca a crescut endomedru sau ceva pe acolo. Eu facand analiza de prog. Deci pe scurt asta i povestea. Si sa sun la urmatorul cm, in prima zi, ca sa plecam urmatoarea luna. Super! Scriu ca sa se stie si fiecare sa se informeze. Si eu am cautat date pe net. Unele au fost fericite, altele mai putin...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele va salut si va rog sa ma scuzati ca dau buzna in Casuta voastră. Ceea ce ati trăit o parte din voi si din ce am citit, reprezentati o majoritate, ceva de genul acesta mi-a fost sa trag si eu in urma ce ceva timp, cand nu știam mare lucru despre Fiv si am fost escrocata in cel mai josnic mod la Clinica Repromed din Chisinau, nici nu vreau sa-mi amintesc, pur si simplu imi vine sa plang....va cred si va inteleg...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga noastra draga, este minunat si oportun sa dai buzna: daca nu ne "aparam noi cine?". Din pacate sau din fericire favem prea putin. Eu m as duce sa il reclam pe dr. Vy. Dar nu am nimic de la el in afara de o reteta pt antibiotic, splicitare de analizele si cred ca atat. Asa e cand esti al "nimanui". Colegiu medicilor sau alta autoritate ha ha ha....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat de ceva vreme pe topicul asta, dar constatat in continuare ca minciuna si fatarnicia sunt pe primul loc in ceea ce priveste „stimabilul” personaj.

Mda….Theo79, ai procedat „fix ca la Mega” in conditiile in care este vorba de o procedura medicala care vizeaza nasterea unor copii, viata unui cuplu! Exact asa tratezi si pacientele, cuplurile care vin la cabinetul tau…”fix ca la Mega”!…atat in ceea ce priveste schema de tratament comunicata telegrafic in prima zi de ciclu, seara tarziu cand nu stii incotro sa alergi pentru a cumpara medicamentele care nu gasesc peste tot la fel ca aspirina, de exemplu, cat si in ceea ce priveste monitorizarea si tot ce inseamna FIV.

Laura71, Theo79 stapaneste ft bine limba romana prin sotia care ii sta alturi. Ambii scriu sub acelasi user! Se constata asta din diferentele postarilor de la data intrarii userului pe topicul de grecoaice si cele postate in ultimele luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amirela, sunt convinsa ca ceva – ceva ai de la clinica sau Vy, pune in ordine documentele pe care le detii si o sa-ti dai seama ca tot ai ceva „hartoage” care pot incrimina atat clinica, cat si pe Vy. Nu este nevoie sa ai absolut toate documentele pentru a-l reclama pe „vanzatorul” Vy …este suficient sa le utilizezi pe cele care le detii pentru ca, apoi persoane/comisii avizate imputernicite sa faca o cercetare, vor depista si alte documente care pot confirma situatiile sesizate.

Intrucat sunt foarte multe cupluri nemultumite, am incredere ca in perioada urmatoare, cineva va initia demersurile pentru desconspirarea acestei retele de traficanti de ovule! Un inceput ar fi o sesizare transmisa in atentia Colegiului Medicilor, apoi in atentia organelor in drept. Daca nu ne emit chitante, facturi pentru ca ei gandesc ca oricum „le aruncam fix ca la Mega”, poate reusesc sa dea explicatii organelor de cercetare pentru activitatea infractionala desfasurata, evaziune fiscala, trafic de ovule, negocierea unor costuri reduse in schimbul obtinerii unor foloase materiale, ca pana la urma asta reprezinta demersul prin care sunt convinse pacientele sa cedeze o parte din ovocite.

Daca Ileana1983 a aruncat chitantele, facturile, nu acelasi lucru am facut noi, celelalte! Prin urmare, avem oarece dovezi dle Vythoulkas, ba chiar si fisa de externare fotografiata (una singura ce-i drept din multele internari si asta pentru ca, o asistenta saraca care nu stia limba engleza, mi-a inmanat fisa de externare desi ei ii spusesem ca vreau sa achit si ca nu este nimeni la casierie), facturile emise doar pentru 50% din costul procedurii, apoi mai sunt facturile pentru analizele hormonale, BTS (ce nebun s-ar fi dus sa faca doar aceste analize la o clinica de fertilizare in afara tarii, daca nu ar fi fost vorba de procedura FIV?!), apoi inregistrari cu discutiile dintre medic si pacient, precum si cele in care se relateaza modul josnic in care au fost convinse unele fete sa cedeze ovule…acordurile scanate semnate doar de cuplu inamnate coordonatoarei, etc.

Oricat de mult ati incerca sa ascundeti modul marsav in care va desfasurati activitatea, in mod evident aceste lucruri ies la iveala avand in vedere ca nu este vorba de un grup restans de oameni…nu aveti cum sa tineti in frau atatea cupluri dezamagite de josnicia cu care actionati. Am si eu medici in familie si imi pare rau ca faceti breasla lor de ras, comportandu-va ca niste afaceristi lipsiti de orice scrupule, in scopul cresterii veniturilor voastre pe nefericirea si sanatatea noastra!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...