Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dilema.V-ati confruntat cu asa ceva?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 200
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A,inca ceva foarte important: cand am primit primul mesaj de la ea,cel in care m-a amenintat cu moartea,eu ce-am facut?

Speriata cum eram,speriata putin spus,am inceput sa sun pe nr.de telefon care il continea mesajul.Vazand ca nu raspunde,ca fraiera l-am sunat pe el si i-am trimis si lui mesajul ca sa il vada.

El,facandu-se ca nu stie al cui e numarul,mi-a zis sa stau linistita,ca nu imi va face nimeni rau!

Atat,desi stia el bine din partea cui e mesajul.

Nu l-a luat in considerare,in serios,cu toate ca era o amenintare cu moartea iar eu in timpul respectiv,acum 2 ani,avam copiii cu mine 24 ore din 24,nu mergeau inca la el,asta se intampla doar de 6 luni,de cand l-am denuntat ca m-a batut si a vrut sa ma arunce in autostrada.Iar aici sunt adevarate autostrade,aveam munti in toate partile si prapastii cat vezi cu ochii acolo unde a oprit el masina.

In fine,nu are rost sa continui,ca ma apuca plansul iar.Una din fetite a vazut tot,cealalta doar a auzit,ca era in dreapta lui in masina,caci ca un inconstient o tine in dreapta lui si nu a vrut sa le cumpere nici scaune pt.masina,pana nu le-am cumparat eu.

E un ignorant,imi pare rau sa spun asta.

 

In fine,dupa aceea am trimis mesaj pe acel numar spunand ca ma voi duce la carabinieri sa denunt mesajul si numarul de telefon.

Abia atunci ea probabil s-a speriat si m-a sunat povestindu-mi tot,de cand ma inseala el cu ea,inainte de a fi plecat definitiv din casa cu 10 luni si alte chestii.

iar de atunci a inceput calvarul pentru mine,de acum 2 ani.Ma suna si cu numar ascuns,din minut in minut si cum raspundeam inchidea.Stiu sigur  ca era ea,am verificat cu reteaua de telefoane.

 

 

A,inca ceva,ca imi aduc aminte tot: de cand avem raportul asta civil,mi-a destainuit ca ea a facut tot posibilul impotriva mea(amenintari,injuraturi,minciuni spuse lui precum ca eu o sun,caci de aceea el a facut ceea ce a facut in autostrada,fara sa verifice care este adevarul mai intai),asadar,a facut tot posibilul ca eu sa il urasc pe el.

Ceea ce nu stie ea e ca eu oricum nu il urasc,imi este pur si simplu indiferent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-ai povestit avocatului tau faza cu bataia ex-ei? Exista dovezi in acest sens, altele in afara de confesiunea pe care ti-a facut-o tie? Fata aceea a fost la medic? 

 

Imi dau seama ca e cumplit pentru tine sa-ti stii copiii langa ea, mai ales ca sunt mici, si pot sa faca vreo traznaie, si sa-i sara tandara.... Groaznic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ex'a aia a lui este inca in raporturi de munca,de afaceri cu el.

Asta e problema,nici eu nu stiu prea multe,nu a fost casatorit nici cu ea,nu au nici copii,dar fac afaceri impreuna,ea are un magazin de fructe si legume iar el nu stiu bine,probabil ca contribuie cu bani la aprovizionarea magazinului si pe urma normal ca vrea sa aiba o parte din castig.

Ce stiu sigur e ca ex-a asta a lui il suna neincetat,asa facea si cand el era cu mine.De orice ar avea nevoie il suna pe el,sau daca nu poate deschide magazinul intr-o zi,sta el acolo si vinde.

Va dati seama ce gelozie pe respectiva,atunci cand a batut-o s-a intamplat chiar in magazinul ei,iar el era de fata si a fugit imediat.

Respectiva s-a enervat ca l-a vazut in magazin si l-a sunat sa il intrebe unde e,iar el a mintit-o.Atunci ea a intrat si a inceput bairamul.

Ce stiu iar sigur e ca el nu o suporta pe ex-a asta,au doar legaturi de afaceri.

Astea toate le stiu de la el,de cand eram impreuna,de la respectiva care ma informa in mod curent pe unde ii umbla piciorusele.

Roba da matti,cum se zice aici,lucru de nebuni!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-ai povestit avocatului tau faza cu bataia ex-ei? Exista dovezi in acest sens, altele in afara de confesiunea pe care ti-a facut-o tie? Fata aceea a fost la medic? 

 

Imi dau seama ca e cumplit pentru tine sa-ti stii copiii langa ea, mai ales ca sunt mici, si pot sa faca vreo traznaie, si sa-i sara tandara.... Groaznic...

 Nu,avocata nu o aud de ceva timp,asteapta sa ma decid eu sa merg mai departe cu ceea ce trebuie facut.

Din ce stiu de la respectiva,stiu ca ex-a a chemat imediat imediat carabinieri si a facut plangere si cica tot ea ar fi primit amenda de mii de euro,dar eu nu cred asta.

Nu stiu daca ex-a are certificat medico-legal,ar trebui sa o sun probabil,dar asta ar insemna sa mi-o pun pe nebuna in cap si cine stie ce viseaza la noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, in situatia pe care ai prezentat-o eu as avea grija sa am cat mai putin de-a face si cu ea, si cu ex-ul. E bine ca femeia indrageste fetele si are grija de ele,  macar stii ca sunt ingrijite cand sunt cu tatal lor, si nu singure cu el. In rest... cat mai putin povestit cu ea, si pe cat posibil, doar despre copii. La fel si cu tatal lor. Notat/tinut un jurnal cu tot ce se intampla TIE si fetitelor si are de-a face cu ei, adica daca iti fac probleme, trimit mesaje de amenintare sau ceva de genul asta, si la primul semnal de pericol, fie pentru tine, fie pentru fete, sunat la politie. Altfel, ce baiuri au ea sau el cu alte "foste" sau parteneri/partenere e treaba lor, nu te baga tu acolo, nici macar cu sfaturi.

 

Si neaparat discutat cu avocata de la organizatie si cat de repede demarat actiunea in instanta, sa fie totul regularizat prin instanta, si programul de vizite, si locuinta, si contributia tatalui la cresterea fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...