Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ouale Kinder si copiii exploatati din Romania


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mama copiilor spune ca nu intelegea exact ce spune reporterul ala si ca pe cealalta fetita de 6 ani, verisoara copiilor ei, a tras-o el sa vina sa o pozeze. Ca, de fapt, copiii merg la gradinita si la scoala, cum sa lucreze 13 ore/zi. Si ca sotului ei i s-a promis o slujba in UK in schimbul povestii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ce se mai aude cu aceasta stire?

Intre timp - citesc pe un ziar canadian ca 

 

Kinder Surprise eggs are assembled by impoverished families in Romania, with some children as young as six working in slave-like conditions.

 

 chiar vi se par conditii de sclavie acolo?  [:-)))]

 

Pe de alta parte, asteptam opinia marelui concern Ferrero Rocher.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un interviu luat doamnei Jurj in legatura cu ce s-a intamplat, unde dansa prezinta varianta dansei. Din ce zice dansa, in nici un caz nu lucrau copiii, ci doar ea. Totusi, am inteles ca asamblarea jucarioarelor avea loc acasa la ea ... hmmm....deci in nici un caz nu in conditii de igiena "de fabrica".

 

"Doamnă Jurj, restul reportajului este adevărat? Că lucrați de un an la asamblare de jucării pentru ouă Kinder?
Da, dar numai eu lucrez, nu copiii. Eu am o boală rară, Crohn, am pensie de boală, și trebuie să stau mai mult acasă. Nu poți să stai toată ziua acasă doar să faci mâncare și curat, am vrut să fac un ban în plus. Cred că multă lume face asta, nu? Dar nici vorbă să-mi pun copiii la muncă!"

 

 

http://www.vice.com/ro/read/scandalul-oualor-kinder-cu-romani-ca-sclavi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...