Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rezultate alegeri 2016


Recommended Posts

La ce prestație a avut PNL-ul, pe mine mă surprinde totuși procentul mare atins. (Dar asta înseamnă doar că oamenii votează din inerție, cum zice și Rox, nu contează ce face sau zice partidul respectiv).

 

L-am văzut aseară pe Ponta la televizor pe nu știu ce post (că nu m-am uitat prea mult), avea un rânjet pe care nu și-l putea șterge de pe față. O să mă bântuie imaginea aia de aseară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

... parca am avut o noapte de buimacie.

 

SUnt socata de slaba prezenta la vot. Intr-o lume a social media - unde toata lumea are gura mare pe FB... ai fi spus ca va fi puhoi la vot. Si cand colo ... aceeasti morala: lumea virtuala e alta, lumea reala e alta. 

 

Intr-adevar, PNLul nu a oferit nici o alternativa morala. Adevaratii liberali au ales USRul. 

Intr-un PNL a carei imagine ar putea fi acel primar ales din puscarie, votantii liberali nu ami puteau sa se regasasca. Alina Gorghiu - vorbe goale si pline de suficienta.

 

SUnt trista. Mafia baronilor corupti, a gogosilor alectorale, a promisiunilor fara acoperire a castigat.  Olguta Vasilescu ranjeste iar la teve. Cu tot cu dosarele ei.

Dragnea cu dosarul lui... va fi prim ministru in timp ce in Romania, nu te angajeaza ca sofer sau casier daca ai dosar penal.  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... parca am avut o noapte de buimacie.

 

SUnt socata de slaba prezenta la vot. Intr-o lume a social media - unde toata lumea are gura mare pe FB... ai fi spus ca va fi puhoi la vot. Si cand colo ... aceeasti morala: lumea virtuala e alta, lumea reala e alta. 

 

Intr-adevar, PNLul nu a oferit nici o alternativa morala. Adevaratii liberali au ales USRul. 

Intr-un PNL a carei imagine ar putea fi acel primar ales din puscarie, votantii liberali nu ami puteau sa se regasasca. Alina Gorghiu - vorbe goale si pline de suficienta.

 

SUnt trista. Mafia baronilor corupti, a gogosilor alectorale, a promisiunilor fara acoperire a castigat.  Olguta Vasilescu ranjeste iar la teve. Cu tot cu dosarele ei.

Dragnea cu dosarul lui... va fi prim ministru in timp ce in Romania, nu te angajeaza ca sofer sau casier daca ai dosar penal.  [:-)))]

Asta ma intreb si eu: de ce un om cu dosar penal nu se poate angaja ca functionar public de executie (adica pe romaneste spus, un simplu angajat intr-un birou, nu functie de raspundere) sau in alte functii/ joburi mici, insa un prim-ministru este acceptat cu dosar penal??

 

Adica de ce pt unele joburi este admis sa ai probleme penale, iar la altele nu? Unde este stipulat? In ce lege? In Constitutie??

 

Functia de priim ministru nu este o functie de inalt functionar public?? Adica tot un functionar public?? Nu intra tot in legea 188/1999 cu modificari?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-ar aplica Art. 54 punctul h)?

Sau sunt portite de scapare? Nu-s jurist si nu stiu sa interpretez legile asa in detaliu.

 

Ce stiu eu, acum ceva ani de zile, am dat concurs pt un post de expert intr-o directie a unui minister (functie de executie) si a fost obligatoriu sa aduc cazier. Care cazier, daca nu era curat, nu as fi putut candida. Eu, pt o functie destul de joasa... dar pt o functie mult mai inalta cum este permis???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...