Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Creme de iarna - experiente si recomandari


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

dragelor, acum iarna - tenul nostru are cel mai mult nevoie de o ingrijire speciala.

Friguld e afara, caldura uscata din casa ... toate astea pun mare presiune pe ten.

 

Asa ca, haideti sa ne sfatuim: voi ce crema folositi pe timp de iarna si de ce o recomandati?

 

parerile acestea, sincere si ne-comerciale - sunt cele mai utile.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu am norocul dar si ghinionul de a avea un ten mixt, normal pe obraji si cu tendinta de ingrasare in zona T.

asadar, frigul de afara si caldura din incaperi nu imi afecteaza tenul. in plus, nici riduri nu am atat de multe in comparatie cu femei care au aceeasi varsta, dar au tenul uscat, fragil.

folosesc aceeasi crema hidratanta matifianta, in toate anotimpurile (de la gerovital).

si un gel hidratant/antirid pentru zona ochilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Eu folosesc de ani de zile cremele de la avon,gama anew.Sunt supermultumita.Acum iarna seara imi curat tenul cu bicarbonat+ulei de cocos(nu exagerat de mult bicarbonat),iar dupa uscarea lui mai dau o data cu putin ulei de cocos.Dimineata il curat iar cu ce am mentionat mai sus si dupa uscare dau cu crema anew de zi.Crema anew de noapte nu o folosesc pe timpul iernii.Uleiul de cocos nu-mi ingrasa tenul decat daca dau exagerat de mult.Eu am un ten uscat,gras in zona de T,alergic la multe produse cosmetice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, am incercat si eu bicarbonat cu ulei de cocos, doar de 2 ori dar face minuni.

Am adaugat si cafea in amestec, trebuie sa incerc cand ajung acasa.

 

Eu folosesc inainte sa ma dau cu fond de ten  (nu zilnic) si cateodata dimineata daca imi amintesc, o crema de la Apidermin.

Am si varianta grasa, pt iarna sau ten uscat, dar e prea incarcanta pt tenul meu.

Cealalta, varianta lejera, e fff buna, nu mai am probleme deloc.

vara folosesc ulei de cocos, ca ala e si crema mea de plaja. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...