Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Creme de iarna - experiente si recomandari


redactor

Recommended Posts

Buna, fetelor! Mie la capitolul creme de iarna imi place mult crema nutritiva cu unt de shea de la bottega verde.  Este foarte emolienta si are ingrediente naturale, ceea ce m-a incantat din prima. La comenzile de peste 99 de lei nu platiti transportul si ultima data cand am dat comanda am primit si un cadou in pachet.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am trecut de la Apidermin la Gerovital.

Nu aveam crema cu mine in Timisoara iar mama mea nu a avut ulei de cocos acasa, asa ca am folosit crema ei de la Gerovital.

 

De atunci doar pe asta o folosesc, pt 30 plus, am si de zi si de noapte iar acum am cumparat una cu mai mult acid hialuronic, inca nu am folosit/o. dar pot sa spuna ca dintre toate cremele incercat, incepand de la cele ieftine de genul Apidermin (care a fost f buna) si pana la cele franuzesti scumpe, Gerovtaul e singura care mi/a facut tenul dependent de ea :))) la celelalte am cumparat si a doua oara crema ddar apoi am lasat//o balta. Gerovitalul il folosesc si vara iar tenul e la fel de catifelat.

 

 

Dimineata si seara ma demaciez si ma dau cu crema.

 

Am dat acum de produsele de la Body shop care sunt dementialeeeeee.

Am cumparat  Picaturile Drops of sun...fantastice! le pui in crema de fata si arata a si cum te/ar fi ... sarutat soarele :)))) le poti folosi ca blush, contur, sau sa iti inchizi la culoare  fondul de ten.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și de ce să folosești un produs cu ingrediente care nici nu pot fi pronunțate în loc de asta :

https://www.aroma-zone.com/info/fiche-technique/poudre-urucum-bio-aroma-zone

Sau altele asemănătoare?:)

Eu ma gîndesc că la pudra asta e greu de estimat cantitatea de care ai nevoie ca să nu arăți ca un morcov. Unde mai pui ca portocaliu nu se potriveste la toate culorile de piele, unele persoane au pielea mai roz sau ceva de genul, altele gălbui, oliv, etc.

 

Ma duc sa vad ce-i cu picăturile drop of sun., n-am auzit niciodată de ele..deși imi vopsesc față zilnic.

folosesc fond de ten si un bronzer  si sint mulțumită. 

Crema de iarnă am ceva de la chanel, e buna ca e nitel mai "groasa" (desi scrie pe ea hidratanta) dar vara n-as folosi-o ca mi-ar fi prea cleiosa consistenta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...