Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Creme de iarna - experiente si recomandari


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Prin bun vreau sa spun bun ca efect asupra pielii pe termen lung.

Oricine crede că ceva chimic este mai eficient pentru sănătatea lui față de un produs natural (mă refer la piele, nu la tratamente), este foarte îndreptățit să folosească ce dorește.

Produsele mele naturale folosite pe piele mi-au asigurat un look mult mai bun fata de prietenele mele de aceeași vârstă. Remarcat chiar de ele, eu nu bag de seama fiindcă nu am probleme (riduri) cu pielea și nu mă interesează . Dar am pus pe seama faptului că am folosit chestii cat mai naturale.

Dar am fost invatata de mica să aleg produsele in funcție de ingrediente, și să acord importantă și măștilor, și cremelor, inclusiv produselor de machiat. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Produsele mele naturale folosite pe piele mi-au asigurat un look mult mai bun fata de prietenele mele de aceeași vârstă.

 

Daca este adevarat, cred ca genetica ori statul mai putin la soare te-au ajutat mult mai mult decat un produs natural. Nu prea stiu niciunul care sa actioneze precum retinolul, de exemplu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu [:)]

Vorbim de concentratii si formule diferite, cu rezultate diferite.

 

Oricum, fiecare este liber sa foloseasca ce considera si in plus nici nu e vorba de o problema vitala. Daca gresim, avem un rid in plus sau un minus, treaba insignifianta pana la urma.
Si tot cred ca aplicatul de SPF sau feritul de soare are un efect mult mai vizibil decat orice crema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Anda, tine de tipul tenului tau. Sunt femei care se machiaza ilnic, cu tot felul de produse, si au tenul mai frumos decat altele care folosesc doar produse naturale.

 

Cele naturale sunt mai greu de aplicat din punctul meu de vedere, ce am incercat pana acum. Am nevoie de cosmetice dar le iau pe cele care nu sunt testate pe animale si care merg pe ingrediente naturale chiar daca nu sunt 100%, ca cele home made.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...