Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri in Franta


Recommended Posts

Nu ai inteles, la scoala de stat, indiferent de nivel (gimnaziu, liceu, universitate) nu ai voie cu insemne religioase. Voalul se poarta de cand iti vine ciclu, deci de pe la 12 ani.

 

De asemenea nu ai voie ca si angajat in institutiile publice. Esti doctor, porti voalul in timpul liber, nu la spital.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, nu pot sa cred

 

Ce legatura are munca, studiul, cu felul in care te imbraci.Doamne , cata ipocrizie! 

Nu ma mir ca oamenii isi risca viata sa ajunga in uk

 

LE.. Cand am spus ipocrizie m-am referit la cei care fac aceste legi, in nici un caz la persoane de pe forum. Imi cer scuze daca s-a inteles altceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu dezbaterea de aseara dintre cei doi si mi s-a parut ca de departe - castigatorul este Macron.

 

cum vi s-a parut?

 

 

   " Trebuie sa eliberam femeile!" , vi se pare cunoscut?  Si p utin trebuie sa ii elibereze pe ucrainineni.

 

   " Sunt o femeie libera! "  , yes, dar vreau sa ingradesc drepturile altor categorii

 

 

    "Trebuie sa luptam impotriva islamului!", de ce nu si impotriva ____, sau ____, sau____

      Aici daca ar fi facut o astfel de declaratie trebuia sa renunte la cariera politica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Collins, tu mergi la lucru in costum de baie? Eu nu, am un dressing code de respectat. 

Ce fac eu in timpul liber e treaba mea. Pot sa ma imbrac cum vreau. Dar la lucru nu, si asta e valabil in orice tara.

 

Tu ai idee cate fetite sunt obligate sa poarte voal? Iti spun eu, multe!!! Si chiar si in Europa, putine au curajul sa se razvrateasca impotriva familiei, a comunitatii din care fac parte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Collins, tu mergi la lucru in costum de baie? Eu nu, am un dressing code de respectat. 

Ce fac eu in timpul liber e treaba mea. Pot sa ma imbrac cum vreau. Dar la lucru nu, si asta e valabil in orice tara.

 

Tu ai idee cate fetite sunt obligate sa poarte voal? Iti spun eu, multe!!! Si chiar si in Europa, putine au curajul sa se razvrateasca impotriva familiei, a comunitatii din care fac parte. 

Deci ideile lui Le Pen sint aprobate de majoritatea! Ai noștri in UK credeau ca din contra, ar trebui sa renunțe la asta cu Jihabul, ca sa cistige.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...