Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Alegeri in Franta


Recommended Posts

Englezii si-ar dori foarte mult sa iasa madame le Pen pentru a strica toata Uniunea Europeana. 

Faptul ca englezii nu il sustin deloc pe Macron spune ceva. Daca ei au dat-o in bara cu Brexiul - atunci sa fie haos in Europa. OK - din nefericire pentru UK, UE nu merge la cos ci va fi mai puternica.

 

 

Aleluia !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noul presedinte a tinut primul lui discurs. Suporterii lui il asteptau in curtea Luvrului, unde e Piramida. Camerele l-au urmarit cum a aparut si a mers singur, un drum lung, pina la estrada, cu "Oda bucuriei" in fundal. Dupa discurs a venit si Brigitte pe scena, foarte emotionata, cu ochii in lacrimi. Se tineau de mina, salutind publicul si la un moment dat ea i-a luat mina si i-a pupat-o. Apoi au chemat si familia si suporterii apropiati, stiu ca era familia pentru ca una din fete era copia mamei ei, cu vreo 20 ani mai tinara. Daca asa arata Brigitte cind era profesoara nu ma mira ca s-a indragostit elevul ei de ea. Imaginile erau cam in stil american, cu toate rudele si nepotii pe scena. Totusi era simpatic bunicul, cum a luat intre ei si a imbratisat pe una din fetite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Am stat si eu pana noaptea tarziu sa il vad pe Macron adresandu-se multimii in fata la Luvru. M-a impresionat cum a venit singur - (pe fondul muzical al imnului Europei). - asta spune ceva.

Impresionant. 

Felicitari Frantei pentru aceasta alegere. Pare un om special.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...