Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


Recommended Posts

Aura, asa mi-au dat, 1 fiola de dipherelin pe luna. Aveam banii pe card, nu aveam cah si nu le-am cumparat dar imi dadusera flacoane de diphe de 3,75 si 5 cutii cu cyclacur. Eu nu imi aduc amint ca fetele sa fii facut atat de multe injectii....poate intra cineva care a facut cu donate. o sa scriu si la gravidute, poate acolo mai intra cineva. 

Mie mi-a fost si frica, nu eram hotarata si este bine ca nu le-am cumparat.

Da, eu am nevoie si de sperma. Am facut in Cehia embrioadoptie dar sarcina s-a oprit din evolutie. atunci am vorbit cu un foarte bun prieten sia  semnat el ca partener.

Intre  timp s-au schimbat regulile si vor declaratie notariala cum ca suntem un cuplu. Si nu indraznesc sa cer cuiva asa ceva. 

Apoi, in Grecia nu tien cont daca esti casatorita sau singura insa nu am gasit decat o singura clinica care face FIV cu embrio-donati si la un pret piperat:3000 euro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 930
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raisa, o fată care a făcut cu donate în Cehia la Reprofit a preferat să nu fie sincronizată cu donatoarea și a folosit ovocite congelate. Apoi a congelat embrionii și a reușit să rămână însărcinată cu gemeni la al doilea embriotransfer. Deci congelarea ovocitelor și apoi cea a embrionilor nu au influențat negativ rezultatul final.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns si incurajari,fetelor.dna corina neamtu a spus că dacă ovulatia se dovedește Ok,nu are cu ce sa ma ajute. Drept urmare o sa trebuiască sa gasesc un alt dr.ma gândeam sa merg tot la columna pentru ca mi e accesibilă ca si zona,deși din ce am văzut are preturi mai mari decat alte clinici si review nu foarte bun.sau poate la alina bolintineanu.ma puteti ajuta cu pareri despre aceste optiuni?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza, probabil ca vei face tratament cu antibiotic. Chiar daca nu sunt perfecte analizele, e bine ca te-ai gandit sa le faci din timp. Asa ai timp sa rezolvi problemele identificate pana in noiembrie.

Dar vad ca cehii ti-au dat sa faci o multime de analize...
Raisa, nu cred sa nu fie de acord sa faci cu embrioni congelati. Doamne ajuta sa se lase cu bebelus de data aceasta! 
MBA, bine ai venit in grup si mutare rapida la gravidute! Avand doar 30 de ani, ai sanse mari sa ajungi mamica daca faci FIV. Sper sa ne dai vesti bune curand. 
Lore, sunt curioasa, PK a cerut NK-urile? Daca da, oare iti va da Medrol daca NK-urile sunt 12%? Corinka a primit Medrol cu NK 10%, parca.  Eu am NK 9% si analizele astea erau facute inainte de FIV1 si tot ce mi-a zis PK a fost doar "eu n-am cerut analizele acestea" :))).
Cat despre vazut, eu cred ca te-am "identificat" intr-o seara pe SOSI :). Esti foarte, foarte frumoasa!!! :) Poate ne vedem luna viitoare :)
Va pup cu drag pe toate!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, Medrolul intra in protocolul celor din Debretin, indiferent daca ai sau nu NK-urile verificate, iar dr. Lesko da doze un pic mai mari decat cel putin unul din ceilalti doi medici (al treilea nu stiu cat da).

Eu am primit Medrol si la FIV 1, inainte sa fac analize de imunologie. Am primit preventiv. Sigur ti-ar fi dat si tie, daca mergeai la Debretin, insa in doza mai mica, probabil, tu fiind mai micuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...