Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


Recommended Posts

Multumesc pentru lamuriri, Cori. Credeam ca din cauza NK-urilor ti-a recomandat. Luasem in calcul clinica daca nu ma mai primea PK. Dar stii cum e, ai incredere in medicul care te cunoaste, te gandesti ca poate a doua oara schimba ceva si poate reusesti... Si PK chiar a schimbat tratamentul. In plus, nu mai incep cu A.C.-uri, ci direct cu stimularea. Asa ca nu pot decat sa sper ca voi reusi de data asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 930
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel imi doresc tare mult sa reusesti (de fapt pt toate imi doresc sa reusim de data asta) sa scapam odata de problemele astea si sa ne vedem linistite da viata....

Asa de rau m-am suparat cu analizele astea care nu mi-au iesit bine ca nici nu mai imi vine sa fac...sper sa imi treaca starea asta naspa... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, Ligiutza, Lore, va doresc din inima sa reusiti si nu numai voua!

Ce mi-a mai facut medicul la ultima fiv a fost miosuctia (= injury sau scratching endometrial), iar unei tipe care a facut FET recent, cu 3 zile inainte de transfer i-a facut o procedura care nu stiu exact in ce consta, dar a pomenit ceva de embriogen. Ii spusese ca ii va face un fel de spalaturi, in fapt i-a introdus ceva prin cateter, eu am presupus ca o fi fost vreo solutie in care s-au dezvoltat embrionii in vitro, din acel mediu de cultura, nu stiu exact, iar ea nu a cerut detalii. Nu stiu daca asta se aplica si la fresh sau doar la FET, dar e de intrebat de embriogen.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel ma bucur ca m-ai recunoscut!!! Eu cum sa te caut...nu stiu cum sa imi dau seama de oameni ca sunt atat de multi acolo...sunt si pers care intra de pe 2 profile deci...iar legat de NK mie anul trecut la fivul reusit mi-a dat medrol de 16mg  dar doar 4 zile  de la punctie la transf dar la ET anul acesta nu mi-a mai dat si eu cred ca de aceea am esuat...poate gresesc dar am sa ii zic daca cumva.nu imi da...sper sa nu se supere dar ii reamintesc asa subtil...oricum mi-a ramas cutia de anul trecut deci mai am....a si ca o paranteza nici mie nu mi-a dat AC acum...incep direct injectiile cu gonal din 2 sept cred...acum am de 225ui fata de anul trecut 150...si a 6 zi trebuie sa fiu la el la eco...deja am emotii....chiar mi-ar placea fff mult se ne vedem.acolo...cred ca o sa te strang in brate!

Corinka multumim de explicatii ....sper ca esti bine si bebe la fel! Si tu esti pe grupul SOS ...eu cred ca pe tine te-am recunoscut dar nu eram sigura...in fine...poate gresesc....

Ligiuta stiu cum e sa nu ai analize ok...eu am patit de n ori cand credeam ca e totul bine intotdeauna aparea ceva...fff enervant....dar cu rabdare se imbunatatesc si uneori chiar repede...max 6 sapt...eu mi-am invatat lectia in primavara cand puteam sa le fac mai repede cu o luna asa intuitiv ca sa pot trata ce e de tratat si atunci evitam sa ma amane medicul pe alte luni...la fel am patit si acum cu choatul...pe cand.credeam ca incep m-a amanat...apoi iar pt concediul lui...si uite asa din iulie am ajuns in sept...sper sa nu se mai amane ca nu mai am cum sa fac decat anul viitor in vara ca si asa voi avea probleme la lucru si eu si sotul...la mine la scoala nu prea are cine sa ma inlocuoasca 2-3 sapt...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LigiutzaCori, va multumesc pentru gandurile bune! Sper sa reusim toate. O sa-l intreb pe PK daca mai e ceva ce as putea face care sa-mi creasca sansele de reusita. Parca nu indraznesc sa-i propun eu ceva :)

Lore, daca incepi din 2 sep stimularea, nu prea avem cum sa ne imbratisam la clinica :). Eu incep in a doua jumatate a lunii, daca totul decurge bine. In ceea ce priveste recunoasterea mea pe SOSI, ar fi cam greu pentru ca nu sunt deloc activa. Acolo doar citesc. Dar ai mesaj :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, la mine la birou e ceva mai lejer vara decat in restul anului. Am avut doar 5 zile de concediu medical in iunie, ca sa evit niste zile mai dificile, in rest am lucrat, insa plecam mai devreme, nu stateam pana la sfarsitul programului.

Am avut doua saptamani de concediu in iulie si mai am acum, alte doua, in august. La sfarsitul lui august mai merg o saptamana, iar din 4 septembrie, cand reincepe greul, intentionez sa intru in concediu medical si sa nu ma mai intorc la birou. Sper sa fie bine bebe si sa mearga totul cum am planuit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Piscotel, la mine la birou e ceva mai lejer vara decat in restul anului. Am avut doar 5 zile de concediu medical in iunie, ca sa evit niste zile mai dificile, in rest am lucrat, insa plecam mai devreme, nu stateam pana la sfarsitul programului. Am avut doua saptamani de concediu in iulie si mai am acum, alte doua, in august. La sfarsitul lui august mai merg o saptamana, iar din 4 septembrie, cand reincepe greul, intentionez sa intru in concediu medical si sa nu ma mai intorc la birou. Sper sa fie bine bebe si sa mearga totul cum am planuit.

Sa te ajute Dumnezeu!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...