Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


Recommended Posts

Felicitari mamicilor!!!  [flo2]

 

Gagici, succes in decizii si proceduri! Bebei multi sa vina  [flo2]  [pup]

 

Va citesc zilnic, nu prea prea am reusit sa scriu..

Eu nu stiu incotro sa o apuc...mi groaza de proceduri in alta tara, nu prea imi permit sa lipsesc de la munca... Nu stiu ce o sa fac....

Nu am facut nimic, intentionez sa trimit dosarele la turci si cehi sa vad ce raspunsuri primesc.

 

Medicul de acasa la care merg eu periodic ma indruma spre Sibiu, toate (o gramada) gravidutele fiv oase le are de la Sibiu.

Nu stiu ce sa fac... [ascuns]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 930
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ramo, ligiutza, hop si eu in grupul vostru. Nu mai vreau sa fac in tara si totusi bariera asta o am si eu: limba. Dar fetelor, medicul la care toate am facut fiv nu este deloc vorbaret. Deci suntem calite, asa-i? Pe considerentul asta merg eu :))) si ma mai bazez putin pe engleza pe care o stie sotul. Si pe google translate. Si pe babutele noastre. Pup fetele  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...off nu am putut scrie ca nu mi a mers telefonul....am fost in weekend intr o stare de nerecunoscut....si sa va spun ca cu cat incerci sa ascunzi un anumit lucru tot se afla.....asa au aflat unele persoane ca fivul meu a esuat.....si in loc sa ma incurajeze ele mau doborat si mai rau.

Atat de rau mau suparat ca ieri....am fost sa vorbesc cu dna dr...simteam ca o iau razna. Am facut bine ca am mers ca acum stiu ce voi face....asteptam luna septembrie ptr.a incepe investigatiile...voi face cu dna dr....

histeroscopie luna viitoare....si la menstra viitoare dipherline de 3,75.....am in protocol la FET si cicloproginova....si mai urmeaza si alta medicatie..

 

 

Sper sa reusim (toate) ca tare greu este.

Va pup si succes sa vina barza ! [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off,Mititica,sunt asa numitii"binevoitori"care te doboara efectiv,mai ales cand esecul e proaspat.Si mie mi s.a intamplat si nu o data.Si eu ma simt aiurea,dupa beta negativ imediat m.am mobilizat si am inceput sa caut incotro sa ma indrept Dar acum m.am blocat,parca i.mi e frica sa inaintez,cred ca e frica de un nou esec.Sotul i.mi zice sa incerc sa ma relaxez o perioada, sa nu mai citesc/interesa de nimic ce tine de fiv pana.mi revin putin,alta prietena mi.a spus ca sunt prea inversunata/incrancenata pe problema asta si sa incerc s.o iau mai relax.Dar oare cum as putea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna tuturor!este prima dată când scriu pe acest forum deși va citesc de ceva timp.va multumesc pentru ceea ce faceti,ati fost un sprijin si un exemplu de curaj pentru mine si probabil si pentru alte fete care ,ca si mine,au ales sa stea in umbra.noi avem 2 ani jumătate de când incercam sa avem un bebe,din pacate fără succes.anii de încercări vin cu cicatrici in relatie pe care poate unele dintre voi le cunosc.uneori ma simt singura si neînțeleasă,căutând răspunsuri la întrebări pe care nu stiu sa le pun.si tot ce îmi doresc este un bebeluș care sa mi umple golul din inima,pe care sa l fac fericit,cel mai fericit ,sa ma uit la el si sa vad părți din mine si din soțul meu îmbinate intr un mod perfect,dumnezeiesc.inca de la inceput am mers la doctori pentru ca mi se spusese ca am ovare polimicrochistice si stiam ca am nevoie de ajutor.ajutor pe care nu l am gasit nici la doctori cu renume,nici la altii mai putin cunoscuți pe care mi i au recomandat anumite cunoștințe.in prezent merg la dr corina neamtu,incercam sa determinăm  (abia acum,după teancuri de alte analize) dacă ovulatia este cum ar trebui sa fie.in ziua 15 folicul dominant 21/14 mm endometru 9mm trilaminar.ovare micropolichistice.urmatoarea ecografie va fi peste 2 zile .soțul cu spermograma buna.cumva doamna dr ma pregătește pentru a accepta un diagnostic de infertilitate din cauze necunoscute,daca se va dovedi ca ovulatia este normala.mai este cineva intr o situație asemănătoare?daca ma puteti ajuta cu cateva raspunsuri...oare as putea sa fac fiv pe ciclu natural in cazul meu?care este diferenta un procent de reusita intre un fiv pe ciclu natural si un fiv clasic?

ma scuzati ca am scris atât de mult...dar as fi putut sa scriu si mai mult

Mba2017 , bine ai venit!

Si eu am ovare micropolichistice dar, ca si tine, ovulez (se vede ecogafic) analizele toate ok, sotul e ok. Singura chestie pe care am gasit-o... dupa ani si ani de investigatii , tratamente, inseminari... au fost niste aderente/sinechii micute la uter, care desi au fost indepartate tot nu am ramas insarcinata natural. Am recurs la fiv. Maine repet histeroscopia. Sper sa iasa ok. Asadar, nu esti singurul caz fara explicatie. Sunt multe fete pe grup cu analize ok care NU raman. 

Iti tinem pumnii si iti doresc multa rabdare si incredere! Pana la urma trebuie sa reusim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf fetelor sunt intr-o mare dilema....mi-a iesit Helicobacter pylori infectie....citit pe net...nu e asa de speriat....tratament cu antibiotice...nu se stie daca scapi...Am cautat sa vad cum naiba scap de ea naturist (nu de alta da cred ca am luat destule anu asta....si mai urmeaza si tare imi e sa nu fac si ceva pe la ficat....bun, am gasit mierea de manuka...pret piperat dar dc e asa cum scrie despre ea zic ca merita...Tratamentul ar dura cateva luni nu asta e pb, pb e ca cica creste imunitatea...iar eu la transfer am inteles ca trebuie sa am imunitatea scazuta....ce naiba sa fac??? Ca nu stiu incotro sa o apuc...la medicul de familie ma duc abia miercuri... Si daca imi da tratament cu antibiotic cum scrie pe net (10-14 zile) ajung de sunt sub tratament cd voi face histeroscopia....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza, unde e localizata infectia asta? Daca e cumva vaginala, poti face histeroscopie?

Tin minte ca atunci cand am facut HSG am citit ca nu e voie daca ai infectii vaginale pentru ca infectia poate fi impinsa in trompe. Nu stiu cum e la histeroscopie, dar ar trebui sa intrebi medicul daca nu risti sa faci o infectie in uter.

Iti doresc sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...