Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vaccinare pentru Thailanda si Indonezia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cea mare a mea și-a dorit și s-a vaccinat contra hepatita A. Noi restul nu ne-am vaccinat Pt nimic, am fost de doua ori in Thailanda.

 

Soțul a avut un accident acolo, a stat la intensiv deci ar fi avut “șanse” sa ia ceva dar a fost Ok. 

 

Toti avem însă vaccin contra hepatita B. 

 

Am fost a doua oară împreuna cu mama și cu sora mea, nici ele nu s-au vaccinat. 

 

Dar asta nu înseamnă ca voi sa nu va vaccinați :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a fost acum 7 ani, 8 imediat. Un accident stupid cu un tuktuk, a căzut in viteza și a dat cu capul intr-un Șanț betonat. Era singur. A fost o trauma cumplita. Putea sa moara pe loc. A avut noroc, a scăpat chiar și fără operație. Ruptura craniană și un hematom care s-a retras singur, plus ceva probleme cu urechile care s-au vindecat. Da, e Ok acum, n-au fost urmări ca norocul. 

 

Am avut noroc de o pereche suedez-thailandeza care au fost acolo și a sunat ea la salvare. Eram intr-un sat in Thailanda, la 20 km de Pattaya. Salvarea (o camioneta de fapt) era din sat, thailandeza le-a zis sa îl ducă la spitalul privat din Pattaya. Nu îți spun cum am mers, el in camioneta in spate pe o targa și cel care venise cu șoferul striga la intersecții sa ne lase sa trecem. Luni de zile am auzit sirena care ma asurzea. A fost o experiența cumplita, dar totul e bine când se termina cu bine...

 

Dar cel mai important ca nu a luat nicio alta boala de acolo. Spitalul foarte curat și personal de excepție, spital privat cum am zis. 

 

Apropo de vaccinuri, cel mai bine sa intrebi un medic. La noi este secție specială Pt vaccinuri, in vederea călătoriilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...