Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am un muschiulet de porc - ce fac cu el?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cand iau muschiulet il fac tot la cuptor , cum a zis roxana.

Incing bine cuptorul , las tava in cuptor , tavalesc muschiuletul in  ulei de masline si lamaie , adaug doua cepe rosii mari taiate in patru , un mar mare , pastarnac , cartofi curatati .

Le pun toate in tava stropite cu ulei de masline si las 10 min sa se rumeneasca la foc mai mare apoi reduc temperatura si adaug un pic de apa sau supa. Le las la cuptor nu mai putin de 40 min.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tot amestecul asta de smantana trebuie sa acopere complet muschiuletul si ciupercile, sau cum?

Da,se pune peste muschiulet,ceapa si ciuperci.

 

Eu la un muschiulet(cam 5-600 g)pun 2-3 cepe mari,cam 4-500 g ciuperci,si fac un amestec dintr-o cutie de creme fraiche(sau smintina) si 200 ml smintina lichida sau lapte.

 

In reteta mea ,scrie ca se lasa la rece cam 24 de ore(cu amestecul de smintina peste),insa cum spuneam,daca nu am timp o fac la foc automat.

 

Sa stii ca e foarte buna si daca ai musafiri de exemplu,o poti prepara cu o zi inainte s anu te aglomerezi prea mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...