Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eyeliner - de care si de ce?


redactor

Recommended Posts

Eu nu mi-as tatua sprincenele, sau as tatua dar foarte subtil. Am vazut pe unele tatuate si arata ca "duamnele" de pe centura. E delicata treaba. Prefer sa ma dau cu rimel de sprincene mai degraba, sau creion de sprincene. Momentan am sprincenele negre, cind s-or albi nu stiu cum va fi, Este si vopsea de sprincene, dar nu e foarte eficienta la firele albe.

Da si mie mi-e usor teama,nu numai d efaptul ca nu reuseste forma ci de cum reactioneaza pilea (mea)sensibila la asemenea agresiune.

Eu le fac cu vopsea de sprincene si creion cind mi-e lene sa pun vopseaua.(mie mi-a plecat cosmeticiana as aca-s in plop si plopu-n aer,fara chef sa experimentez altceva).

 

Despre creion dermatograf(eu din asta folosesc)nu am absolut nicio recomandare,cel putin in cazul meu nu am gasit ceva sa nu se "intinda"cit de cit,indiferent ca a fost Chanel sau Maybeline.Insa ,cu atenti si retusul de rigoare,pot getsiona bine situatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Judoka,tu spui de sprincene,de tatuatul sprincenelor,iar viviana vorbeste de altceva(cred).Si eu cochetez cu ideea tatuarii sprincenelor ,insa nu sunt 100% hotarita si nici pregatita sa platesc undeva la aproape 400 de euro cit mi-a cerut mie cosmeticiana acum vreo 2 ani.

 

 

Nu vorbesc de sprancene, ce te face sa crezi asta ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe langa sprancene, se pot tatua si pleoapele (si conturul buzelor), se numeste machiaj semipermanent sau micropigmentare

https://blooms.ro/servicii/micropigmentare/

Stiu,insa la pleoape ...nu stiu cum poate suplini lipsa genelor.

 

Judoka,se face ...nu stiu exact daca e corect in romaneste,prelungire de gene,cu parul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...