Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Eyeliner - de care si de ce?


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce fain, banuiesc ca in bucuresti ? Ma gandeam sa mi fac, am si vreo doua- trei fire lipsa [:)] , nu stiu de ce, asa ca ar fi indicat. Poti da numele firmei, please ?

Nu mi-am facut in tara. Dar in tara cunosc pe cineva care face. Se duce o verisoara de-a mea.

 

Ideea e urmatoarea: ca tatuajul sprancenelor si al pleoapelor se face exact cum vrei tu, cu ce culoare vrei. Linia o poti face cat de groasa sau cat de subtire/subtila doresti. 

 

La sprancene e acelasi lucru. Si sprancenele le-am avut tatuate. Mai intai se deseneaza, te uiti in oglinda, discuti, accepti si e putin probabil sa nu iasa ceva reusit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Extensie de gene se cheama. Dar cum mai Dana ti-au cazut genele? Ca in "femeia la 30 de ani" de Balzac [:)] ? 

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))] nu mi-au cazut breee...era asa o figura se stil, dar nici nu mai sunt ce au fost!!!S-au tocit,scurtat...nu stiu cum sa spun,iar eu nu fiolosesc rimel decit ...la Paste si Craciun(tot figura de stil)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut unul foarte rezistent de la Lancome, dar nu mi-am mai luat a doua oară, că mi se pare prea scump pentru cat folosesc eu, adică puțin și rar... Tuș era, cu vârf ca un burețel, nu pensula, foarte ușor era de aplicat.

Dar nu știu exact să mă dau, să depășesc ochiul face o codiță care mi se pare cam ciudată, să nu îl depășesc am senzația că îmi micșorează ochiul...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi ce preferati - eyelinerul cu tus sau cu creion?

 

 

Eu prefer creionul pentru machiajul de zi, chiar daca se intinde. E mult mai usor de aplicat, din punctul meu de vedere, atata timp cat are o mina moale. 

 

Daca am de mers la vreun eveniment , aleg eyelinerul. 

 

Asa asociez eu in capul meu : machiaj de zi, pentru mers la servici sau cumparaturi de weekend = dermatograf ,  machiaj de seara , pentru evenimente = eyeliner .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...