Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce ii face pe copii sa devina mai inteligenti?


Recommended Posts

e pe alta frecventa, extrasenzoriale, energii, alea-alea.

 

e bine ca raspunde in 2019 unor mesaje din 2018. :)

nu stiam ca subiectele au termen de valabilitate!   [:)]  

 

dar ai dreptate ca sunt pe alta frecventa decat a ta!  avand in vedere ca toti prostii iti apar in cale cand iesi din casa  inseamna ca esti pe una foarte joasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiam ca subiectele au termen de valabilitate!   [:)]  

 

dar ai dreptate ca sunt pe alta frecventa decat a ta!  avand in vedere ca toti prostii iti apar in cale cand iesi din casa  inseamna ca esti pe una foarte joasa.

 

daca doresti sa fii singura, subiectele nu au termen de valabilitate.

 

daca doresti dialog, au.

 

alegerea ta.

 

cat despre ultima remarca, mersi, dar nu, daca as fi pe una foarte joasa, nu i-as mai observa, ca m-as simti in elementul meu, stii cum zic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca doresti sa fii singura, subiectele nu au termen de valabilitate.

 

daca doresti dialog, au.

 

alegerea ta.

 

cat despre ultima remarca, mersi, dar nu, daca as fi pe una foarte joasa, nu i-as mai observa, ca m-as simti in elementul meu, stii cum zic?

am avut dialog, nu am vorbit singura in caz ca nu ai observat iar cei pe care ii observi iti apar in cale exact pentru ca esti pe o frecventa joasa , asta nu poti intelege si nici nu ai cum sa faci asta pana nu iti schimbi frecventa.  intelegi ce zic? nu de alta dar tu ai adus frecventa pe care sunt eu in discutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sub forumul parenting are subiecte care pot fi discutate si la cinci ani distanta de cand au aparut pentru ca a fi parinte nu inseamna altceva  decat ca esti intr-o continua invatare pentru ca nu numai copiii cresc , cresc si parintii pe langa ei.

 

e o gluma foarte faina in care un copil este intrebat cati ani are tatal lui si el raspunde cati ani are el, pentru ca de fapt atunci s-a nascut si tatal nu numai copilul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a_alinta, tot ma gandeam ce sa scriu  la subbiectul asta.

Ca ne straduim sa ne facem  copiii inteligenti si cand  ajung la pubertate  si  putin dupa ce  trec pragul criticul,  parcaa li se sterge inteligenta...  [alcool]  

 

Si urmeazza cativa ani de asteptare pana le vin mintile inapoi.

 

Asta mi-a adus aminte de o lectie la citire din scoala primara, Cuiele, parca se chema.Si se termina asa:

-Uite tata, nu mai e nici un cui, le-am scos pe toate! 

-Si gaurile? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...