Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Meditatii Matematica Bucuresti


Recommended Posts

Am deschis topicul acesta in cautarea de referinte/ recomandari pentru meditatii matematica. Site-urile specializate nu imi sunt de mare folos, am nevoie de recomandari [:)]

 

Ma intereseaza pentru fiica mea, clasa a 6-a an scolar 2018-2019, media 10 in clasa a 5-a.  Media a fost insa obtinuta cu multa munca si stres, nu mai vreau sa treaca prin asta la anul. La clasa se lucreaza la nivel extrem de avansat, sunt 3 participanti la nationala de matematica din clasa lor din care 2 cu medalii, de unde si frustarea fiica-mii… Nu targheteaza acest nivel dar mai mult de jumatate din clasa a facut o figura frumoasa la nivel de municipiu iar dorinta EI este „sa nu se faca de ras”. Fiind singura fata care nu a depasit faza de olimpiada pe scoala nu i-a fost usor sa treaca peste asta, increderea in ea i-a scazut la cote minime … Subliez dorinta ei pentru a evita o polemica pe tema „nu stresa copilul”...

 

Deci ce caut eu:

  • Nivel clasa a 6-a, de preferinta cu experienta pana in clasa a 8-a pentru a asigura continuitatea;
  • lectii in Bucuresti, fie la domiciliul meu fie la meditator (sector 6 sau Rosu)
  • profesorul sa (re) explice foarte bine materia de la scoala daca vede ca fiica-mea nu a inteles ceva f bine
  • sa lucreze la nivel avansat pe tipologia a ceea ce se face in clasa (culegeri gen Balauca)
  • sa ii structureze modalitatea de prezentare si sa ii explice cum anume se puncteaza;
  • nu ma intereseaza volumul de lucru, temele date la clasa sunt oricum extrem de multe;
  • meditator empatic, sa stie sa lucreze si sa se faca placut de copii

Multumesc frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...