Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Scuze dar nu apuc sa citesc tot ce scrieți...

 

Anja mersi de sfat, da, sunt ieftine tururile. Dar nu vrem sa luam tur cu ghid decât la zidul chinezesc, e inclus și shopping de Jad și de Mătăsari, trecere prin satul olimpic. Asta doar Pt ca nu vrem sa facem atâta drum cu autobuzele lor locale care Noua ne place sa explorăm pe cont propriu. Avem tot felul de aventuri, asta e farmecul :). 

 

De ex azi, a fost cumplit, dar cumplit de cald, imposibil de explicat in cuvinte cât de cald. Așa ceva nu am simțit in viața mea. Smogul e ca un acoperiș ce nu lasa decât soarele sa ardă ca naiba, dar toată caldura rămâne jos, e ca intr-o sera. Atât nu am transpirat in viața mea.

Am făcut 18 km azi. Am ajuns prin locuri unde n-am fi ajuns cu tur, căutând un restaurant, prin hutonguri, dar frumoase. Am intrat de ploaie la Muzeul Național Chinez, unde e proslăvit comunismul care a învins imperialismul și i-a ridicat pe cele mai înalte culmi pe chinezi. Am ieșit repede de acolo, o sala imensa era numai cu fotografii ale actualului președinte in diverse întâlniri, cuvântări. 

Am intrat și in piața Tiananmen dar numai Pt ca pe acolo era drumul spre restaurant și apoi era prea târziu, mergem mâine iar. Se trece numai cu id card sau pasaport in piața, cu securitate, verificat de genți. La fel e și la intrare in metrou, verifica gentile prin aparat ca la aeroport. 

 

Orașul Interzis nu m-a impresionat in afara de faptul ca e imens. Clădiri peste clădiri (cică 1000), niciuna vizitabilă. Totul e vizitat numai din exterior și in mijlocul câte unei clădiri tronează ceva și tu îl poți vedea de afara, de la baza scărilor, împungându-te cu un milion de chinezi. Transpirați :)). 

Nu știu dacă tururile au alt regim, sunt curioasa Anja dacă tu ai văzut mai mult. 

 

Noapte buna sau seara plăcută, după caz :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Viv pt Silvia! Tare ma bucur pt voi!

Merci Ella! Gata, mai aveti o zi!

Mihaela, eu tot turul ala la zid l-am facut, de m-am ales cu un colier superb de jad:)))La mine a fost si cu ceaiul... Vezi ca sunt 2 tururi la zid. Unul la partea cu funicular si unul la o parte fara funicular (eu am fost la fara funicular). Orasul interzis ca si tine, l-am vazut de afara...Mie nici Beijingul nu mi-a placut, nici mancarea, nici atmosfera, nici aglomeratia. Ceva insa ce recomand, un spectacol la circ. Asa acrobatii nu am vazut in viata mea... nici la Circul lu' Soleil...am stat cu frica in san ca pica aia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anja, pai ii distrug viata sociala a copilului, daca nu are piele cool nu e primit sa joace in echipa. Cei no skin sunt considerati cei mai prosti jucatori.

 

deci fii atenta :)

povesteam acu la plodu cu skinu lu copilu’ tau. Si el zice “daaaa, alea legendare asa costa! Dar dupa ce nu il mai vrei il poti vinde! Si iti dau v-bucks :))) ce joc mai face asta???!!!” 

Ia zi, stiai??!!! :))))

 

ant, da, cu casti... nu mai zic ca rade si vorbeste asa tare cu acolitii ca ma ia capul.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, pai ii distrug viata sociala a copilului, daca nu are piele cool nu e primit sa joace in echipa. Cei no skin sunt considerati cei mai prosti jucatori.

Citeam ieri pe un grup privind educatia ca de la 12-13 ani primesc buget pentru haine, aprox 50 eur/luna. Pai al meu ar fi in stare sa umble doar in chiloti in toiul iernii numai sa aiba piele virtuala si dansuri cool.

In cazul asta, aprob pielea virtuala. Clar, ai mei nu au stiut sa puna problema:)))Deci nu au nici piele si nici 2500 fortnite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...