Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ceaiul oricum nu merge cu creveți :D.

 

(Cum să nu-ți placă creveții?)

 

nici mie nu-mi plac crevetii, am incercat de 2 ori sa mananc, mi s-a parut carnea lor fada, usor cauciucata.

de fapt, cred ca as muri de foame daca pe planeta ar ramane doar peste si fructe de mare. doar midiile pane imi plac, si acelea cu masura, altfel mi se apleaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati speriat cu raul de la fructe de mare. Ca mananc de cate ori prind ocazia.

Acum sunt pe val cu supa de rosii cu fructe de mare, e bestiala. Se face o baza din... orice (eu de lene iau cate o punga de legume congelate, gen cum sunt cele de supa de la Lidl), pun la fiert cu mult suc de rosii (facut in casa), pasez totul cu blenderul si apoi pun fructe de mare. Le mai las sa fiarba impreuna putin si se poate manca. Rapid si delicios [hop]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă erau cauciucați erau gătiți prea mult. Nu-s buni așa. Gătiți cât trebuie ți se topesc în gură. 

 

tot ce-i posibil.

chiar am gatit o data o reteta cu creveti, usturoi, vin si ceva verdeata (reteta de pe net).

a mancat sotul meu cu atata pofta de i s-a aplecat, de atunci sa nu mai vada/miroasa creveti.

n-o sa ma credeti daca va spun ca eu nici macar nu am mancat din ce am gatit atunci, am gustat la final, sa vad daca e suficient de sarat.

pur si simplu nu ma imbia nimic, nici mirosul, nici aspectul (desi imi iesise un plating demn de masterchef).

 

rall, si o fosta colega de-a mea a avut o experienta nefericita dupa fructele de mare. i-a fost atat de rau, incat a stat acasa cateva zile, slabise in jur de 4-5 kg dupa spusele ei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai, fata?! Ce ceai? Esti in coma?!  (deduc ca nu esti moldoveanca la origine [alcool]  [berica]  [pahar] ) . 

:))))) coma profunda...  nu cred ca imi revin.... nu sunt moldoveanca:)))

si nu imi place nimic din mare...........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati speriat cu raul de la fructe de mare. Ca mananc de cate ori prind ocazia.

Acum sunt pe val cu supa de rosii cu fructe de mare, e bestiala. Se face o baza din... orice (eu de lene iau cate o punga de legume congelate, gen cum sunt cele de supa de la Lidl), pun la fiert cu mult suc de rosii (facut in casa), pasez totul cu blenderul si apoi pun fructe de mare. Le mai las sa fiarba impreuna putin si se poate manca. Rapid si delicios [hop]

Ce idee buna! abia astept sa fac.

La Ciorbarie are de obicei ciorba de midii - miam, miam facuta cu rosii.

 

Langa Ciorbarie se va deschide  o Suparie. [:)]

 

AM gasit la un magazin moldo-rusesc surimi umpluti cu pasta de somon si pasta de branza cu ceapa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...