Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si muzeul de istorie e de vazut. Mie imi place mult mai mult decat altele in care am fost (cel din Palatul Culturii, cu exceptia camerei dedicate perioadei cand Iasul a fost capitala in perioada primului razboi mondial, m-a dezamagit de-a dreptul). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Monica, cine a castigat turneul de tenis de la Buc? A jucat si Halep?

 

L-a castigat Anastasia Sevastova din Letonia, in finala cu Petra Martici din Croatia!

Castigatoarea a fost cap de serie nr 1, locul 22 WTA.

Simona Halep nu a jucat, se pregateste pt sezonul de hard si nu prea i-ar fi priit zgura, cum se joaca in Bucuresti. In schimb a fost prezenta la arene, ca spectator in loja. Ne-am fotografiat cu ea, am luat autograf.

De la noi au jucat: Mihaela Buzarnescu, Irina Begu, Sorana Carstea, Alexandra Dulgheru, Ana Bogdan si mai multe fete tinere cu wild card pe tabloul principal sau tot cu wild card ori cu clasament in calificari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut din Tokyo, pana acum am văzut lume gârla pe străzi, ieșind in fluvii de la restaurante, la ora 10-11 noaptea. Ăștia nu lucrează mâine frate??? 

 

Pana acum cea mai cea capitala asiatica. E drept ca suntem in centru, relativ, mai pe la marginea lui dar in buric oricum. 

 

Abia aștept sa ieșim la explorat, acum e 12 jumate noaptea, ne punem la somn ca a fost o zi lunga. 

 

Monica, nu ai văzut filmul Ultimul Împărat? E fim de Oscar, nu cred ca nu l-ai văzut. Orașul interzis se numea pe acea vreme locul unde locuia Împăratul. Are aproape 1000 de clădiri, toate cu întrebuințări specifice. Pe vremea împăraților nu avea voie nimeni in acel loc, decât cei care îl serveau și cei pe care ii primea el in vizita, oficiali. Palatul a fost reședința împăraților timp de 500 de ani. Ultimul împărat a urcat pe tron la 3 ani și a fost silit sa abdice foarte tânăr, nu îmi amintesc câți ani avea. A fost lăsat sa locuiască in o parte a palatului o parte a vieții lui, apoi l-au băgat in închisoare și când a ieșit a lucrat ultimii 7 ani ai vieții lui ca și grădinar. 

Musai sa mai văd filmul ca am uitat ;). 

 

Pyongyang e capitala Coreei de Nord. Nu mai știu exact unde se afla. Da, a fost olimpiada de iarna acolo. Dar parca au împărțit cu Seul. 

Ghida ne povestea ca ea a voluntariat la olimpiada la patinaj artistic și când s-a apropriat echipa de patinaj de ea a vrut sa ik salute și sa schimbe câteva vorbe. Însoțitorii însă au oprit/o și i-au zis ca nu au voie sa vb cu nimeni. Peste tot mergeau însoțiți de cineva, nici măcar la toaleta nu mergeau singuri. 

 

Nu mai știu dacă v-am zis, cumnatul meu, fratele soțului, a fost in Coreea de nord. Numai cu însoțitor peste tot, eticheta la ținuta, dus pe unde au vrut aia, peste tot erau cu ochii pe el. A fost la mare undeva, a intrat sa înoate și Pt ca era pustiu a înotat singur. In larg însă era un tip cu care a vb puțin, dar i-a fost frica sa spună multe ca nu știa dacă nu e spion...

El a fost ca cetățean roman cred, deși e și cetățean canadian, maghiar și locuiește in SUA. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...