Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi se joaca zilele astea campionatele mondiale de kubb. Ați auzit de sportul asta?

 

Diana participa și ea cu echipa de prieteni, au participat in fiecare an de vreo 3 ani încoace. Azi au câștigat toate meciurile și au mers mai departe. 140 de echipe, 40 au mers mai departe. Mâine continua.

 

Pe lângă suedezi participa echipe din SUA, Germania și Elvetia. 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kubb

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cu gemenii, merci de lamuriri :)

 

Mihaela, fetele ce mai fac?

 

anja, voi?

 

eu am facut bagajul la copchilu mare, astept sa se faca 22.30 sa il duc la gara. Intre timp ne uitam la nu stiu care Harry Potter, ultima pasiune de citit a Evei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox unde pleacă P?

 

Mersi de întrebare, fetele fac bine.

 

Diana au pierdut azi la campionatele de kubb, dar important a fost ca s-au distrat. Ea lucrează, are un job nou din mai.

Silvia a stat toată vara acasa, cum i-a fost dorinta. A avut grija de casa, animale (4 la număr) acasa și de calul de la grajd, de flori, și-a făcut mâncare, a ajutat-o Diana cu cumparaturile. A călărit, călărește in continuare aproape zilnic. Ii este bine. O așteaptă un an greu, mai e puțin și începe școala.

 

La noi începe mâine săptămâna Medievală, apoi vine toamna. Sa vedem dacă așa va fi și anul asta, poate ca vara va continua.

 

Seara faina!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A plecat in tabara langa Gura Humorului. Tocmai am vorbit cu ei, au ajuns la timp in suceava, dar intarzie autocarul care trebuie sa ii duca in tabara. Ma rog.... cred ca e cam rupt, zice ca nu a putut dormi deloc in tren. Ce hihaiala o fi fost acolo....:)

 

si Eva a inceput echitatia :), m-am tor gandit la Silvia zilele astea :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.N-am intrat de mult,dar nici timp nu mai am.m-am apucat de studiat niste chestii extrem de interesanteare imi ocupa si putinul timp liber pe care-l am.,Firea mea nazdravana face traznai......serviciul a devenit forte solicitant....sportul imi ocupa restul timpului......sunt cam solicitata dar inca ma descurc.

 

,a bucur sa vad ca sunteti relxate.

Sotul meu a vrut el in concediu cu niste prieteni dar nu s-a gandit ca aia au mai avut trei vacante......ininte.Din cauza lui am stat toata vara doar cu mici iesiri....si normal ca "prietenii lui" au ales un resort la 1 km de plaja ca sunt piscine pentru copii.I-am zis ca un an astept sa vad marea si nu stau la piscina ca la piscina stau la mine in sat

daca vreau.Asa ca in loc de concediile minunate din fiecare an...o sa merg cate un km la plaja ca el nu poate rabda fara sa aiba gasca.

 

De aici tensiuni.......sa fie sanatos.el ca daca e asa cum intuiesc eu c-o sa fie jar mananca.

 

Dupa 2 ani de calm au avut grija neste unii sa-mi strice zenul si  sa ma bulverseze rau de tot...(nu sotul,el e invatat).......si sunt cam scoasa din calmul meu .....din linia zen....dar ma echilibrez eu rapid,cand fug undeva la munte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...