Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Rox, da, au sarit amandoi... cica nu au avut curaj de la 16m:(((( Enjoy rasaritul si sa ajunga pruncul sanatos acasa!

Mai, eu am un of cu copiii astia. Nu ii mai scot din calculatoare... Stau mai toata ziua in pat. Abia se duc la tenis sau la basket.  Sunt toata ziua cu gura pe ei. Asa lene nu am mai vazut......Nu credeam sa zic ca abia astept sa incepata scoala sa isi intre in ritm si sa aiba ceva treaba... (Eu recunosc ca am ceva sindrom:))) nu suport sa vad ca unii lenevesc (inclusiv sotu') iar eu alerg "ca o albinuta de colo colo" [biz] :)) )

Miha, ma tot gandesc ca ai mei copii, inca tot copii sunt:)) Inca isi fac planuri cu noi de vacanta, si ne zic unde sa mergem... nu ne-au zis ca s-au saturat de noi:)))

 

Doamnelor pinguine, ce mai ziceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, ce sa zic? Diana a venit și la 18 ani cu noi, Silvia e alt aluat :). A zis ca s-a saturat sa vadă lumea, a văzut destul si vrea sa stea acasa. Cu caii :).

Ar merge la un road trip așa ca vara viitoare încercam sa facem așa ceva, dacă nu se răzgândește. Și un Spa in toamna poate. Dacă mai încape, ca al meu soț are agenda cam plină. 

 

In concediul de acum nu i-ar fi plăcut. Nu e interesată de istorie, sa vadă lucruri. Asta e.

Ne-ar fi urât dacă o obligam sa vina cu noi. Și ar fi stat numai in camera de hotel, a făcut și in SUA așa. Deci de ce sa o și sa ne chinuim? Eu cu al meu avem aceleași interese, ne place sa umblam, sa vedem, sa descoperim. Ea nu își dorește așa ceva. 

 

Sa va spun ca al meu vrea acum in Coreea de Nord? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau in casa, racita, dupa un weekend aglomerat si destul de obositor.

Copilul e plecat cu bunicul la gradina.

Sunt ametita de cap, n am reusit sa fac nimic, bine ca e sarbatoare.

 

A fost frumos la munte in weekend, vremea superba. Am mers cu telescaunul si am admirat peisaje minunate, am mers pe jos cat n am mers acasa tot anul pana acum. Am revenit cu trenul duminica dimineata iar seara la un party de copil.

Eu sunt terminata, copilu plin de energie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Roxana, sper sa fie bine pana la urma. Aiurea cu transportul. Ai mei au avut problema asta la plecarea din tabara, au stat vreo 3-4 ore in asteptare (cu bagajele langa ei , in curte) pana a venti autocarul.

 

Mihaela, foarte interesant ce povestesti de Silvia. Ai mei (poate pt ca nu au fost asa plimbati) inca vor sa vina cu noi , fac planuri pt urmatoarea iesire. Avem si weekenduri cand vrem sa iesim intr-un loc sau intr-o companie care nu le place si atunci mai apar figuri si comentarii. Pasiuni cum are Silvia pt cai, ai mei nu au. Nici mancare la pisici nu dau daca nu le spune cineva in mod expres sa o faca. Ca si baietii Anjiei, rup telecomenzile si telefoanele toata ziua daca sunt lasati de capul lor. 

 

 

Dupa 3 zile cu soare si caldura, a venit un pic de furtuna cu ploaie cu galeata, tunete si fulgere. Nici nu plouase de mult, ce sa zic!?  Noi am fost in weekend la Slanic Moldova, cu colegi de birou de-ai sotului. Iesirea in sine a fost un fiasco, nu m-am integrat deloc in grup (sunt oameni pe care i-am cunoscut prima data acum, dar nu prea ne-am conectat , avem clar interese si preocupari diferite). Am profitat insa sa petrec timp cu copiii sambata (pe barbat l-am lasat sa socializeze cu ai lui). Nici ei nu au avut alti copii de varsta lor, asa ca am stat impreuna, ne-am plimbat o gramada prin statiune, ne-am jucat in parcul din centru, am mancat la pranz doar noi trei si am stat la povesti. 

Ieri in drum spre casa am "agatat' si un prieten de-al copiilor care a ramas la noi pana azi.  Pustiul asta a locuit cu ai lui parinti in Norvegia vreo 6-7 ani, s-a intors cu mama lui in tara si acum e coleg de clasa cu ai mei. Tatal lui a ramas in Norvegia, unde are un apartament inchiriat si un job bun. Le-a propus copiilor mei sa mearga vara urmatoare impreuna pt 2-3 saptamani in Norvegia. Deja ai mei fac planuri. Cred ca ar fi o experienta frumoasa pt ei, sper sa se concretizeze.   

 

 

In rest, suntem ok. Asteptam cu nerabare tot mai mare concediul [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfu ce zi de “concediu” am azi. Am inceput inainte de 9, calcat, spalat, gatit, luat masina de service, cumparaturi. Acum m-am asezat jos...

 

Laura, asa deci, e cam obicei cu intarziatul transportului de la tabara asta. Ce frumos ar fi sa mearga copiiii in norvegia!!!

 

Fleur, sanatate! Ma bucur ca v-ati distrat in weekend.

 

anja, sa stii ca asa ar face si ai mei. Pentru ei este relaxarea suprema :) ma enervez si eu, incerc sa ii inteleg ca incepe scoala si or sa fie mega aglomerati. Nici nu mai e mult din vacanta ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Ioana e ok. Am avut un schimb de mesaje pe o chestiune care s-a rezolvat. 

 

Eu sunt la tara, am alergat pe la primarie ca a trebuit sa depun niste acte pentru receptia casei. CCS e cu electricienii ca azi fac impamantarea.

Intre timp am cules vreo 4 kg de mure din curtea prietenilor si am pus de-o dulceata.

Acuma stau.

 

Silvi vine azi de la Rockstadt si e dezamagita ca nu gaseste acasa decat pisica. Dar nu am de gand sa ma intorc diseara pentru ca maine dimineata de tot am intalnire cu cineva ca trebuie sa obtin certificatul de performanta energetica.

Deci treburi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt prin zona, cu ceva treaba la birou.

 

Noi in week-end am fost la un fotbal (baietii), tenis de camp, volei si mers cu biciclete.

 

Crina, sanatate multa!

 

Mihaela, ti-am urmarit si eu pozele pe FB. Frumos concediu!

 

Rox, sper ca pana la urma va fi bine in tabara!

 

Anja, sarituri? Ups..

 

Ati vazut ca Buzarnescu a castigat primul turneu WTA? Bravo ei, sper sa mai lucreze putin la calm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...