Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Anja, de abia a plecat. Vine duminica in zori

e clar ca citesc aiurea.. am crezut ca il asteptai azi dim.

Ahh, ma tot tin sa iti spun de airboardurile alea. Am vrut sa ti le aduc, dar nu am gasit incarcatoarele. Se pare ca "EU" le-am aruncat acum cateva luni! Really sorry...Zilele astea le-am cauta iarasi....Sa vezi cate reprosuri de la unii ca nu sunt atenta...si ca arunc de toate

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, fa-ti o programare la medic. Ar trebui Ecografie de tiroida si din nou analiza de hormoni tiroidieni, la un nivel atat de scazut de tsh vedeai o crestere in greutate. Anja, de abia a plecat. Vine duminica in zori

 

Rox, nu e așa ușor cu programarea, am scris de joi, abia azi m-au sunat. Voia sa îmi dea timp peste trei săptămâni, am zis ca e mai urgent de atât. Ca durerea e acută și nu pot aștepta. Am primit timp joi. O sa văd ce zice dr și dacă nu ma trimite la ecografie o sa cer eu. Creștere in greutate de vreo 2-3 kg. Nu știu de când e așa mică valoarea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, da, de la ganglionii limfatici.

 

Eu nu simt nimic la ganglionii limfatici. Dar nici nu știu de la ce e. 

 

Ah o sa cer și un TPO, analiza asta nu o facem noi și nu pot sa o fac singura, fără remis. Anticorpii, am citit ca poate fi și boala autoimună. 

Eu tot sper ca e o inflamatie, o Tiroidita subacuta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari de-acasa...ce bine este sa dormi in patul tau  [pk] e frumos si la plimbare, dar tot mai bine e acasa.

 

Drumul spre Viena a fost ok, am facut 12 ore...la iesirea din tara am asteptat o ora, am mai pierdut in ambuteiaje inca o ora...altfel am fi ajuns in 10 ore...am fost la Schweizerhaus, am mancat ciolan si am baut bere nemteasca, iar la ora 17 eram in pat...am dormit pana dimineata la 8  [ph34r]

 

Am ajuns cu bine duminica, am despachetat, spalat, aranjat.

 

Aici e infiorator de cald,  mult mai cald ca in tara..ieri am scos ventilatorul de la boxa...zilele astea lucrez de-acasa, dar o sa trec din cand in cand pe la birou...ieri am tras tare, am rezolvat cam ce era de rezolvat.

 

Pana vineri sunt singura, Marco e la un curs in Interlaken..maine seara merg la prietenii nostri la masa, le-am adus din tara 2 pachete si bors proaspat  [:D]

 

Cel mai mult ne-a placut in Delta, recomand cu caldura pensiunea la care am fost (Dunarea Veche la Mila 23)...ne-am plimbat, am facut cura de peste, am vazut pasari si peisaje faine, am facut baie in Dunare..ne-am si bronzat, arat de parca am fost la mare  [ph34r]  gemenilor le-a placut mult la Bucuresti, si-au facut abonament la Beraria H  [:D] acum sunt tot acolo, asteapta sa vada cand ajunge avionul de aici (are intarziere). 

 

Copilele (Marcia si fata varamii) vin pe 15 august..in weekend-ul dinainte de inceperea scolii vom merge in Tirol, vine si unul dintre gemeni cu noi....Marcia a primit cartile pt scoala, 18 la numar  [ph34r] germana, engleza, franceza, drept, contabilitate, finante, marketing si Office...m-a luat pe mine durerea de cap cand le-am vazut.

 

Seri, multumesc mult pt vedere, am gasit-o cand am revenit acasa  [pup]

 

Fleur, multa sanatate.

 

Miha, sa ai vesti bune.

 

Mada, poate mai dai pe-aici. 

 

Vacanta faina celor care sunt in continuare in vacanta, urmatoarea mea vacanta va fi in octombrie (cu socrii in Budapesta, Maramures, Sibiu si Viena).

 

Sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

e clar ca citesc aiurea.. am crezut ca il asteptai azi dim. Ahh, ma tot tin sa iti spun de airboardurile alea. Am vrut sa ti le aduc, dar nu am gasit incarcatoarele. Se pare ca "EU" le-am aruncat acum cateva luni! Really sorry...Zilele astea le-am cauta iarasi....Sa vezi cate reprosuri de la unii ca nu sunt atenta...si ca arunc de toate

 

e ok, stai linistita :)’oricum aveam noi incarcatoare (aci e casa de gadget boys...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caldura mare, monser! Vad ca si ghetarul e topit ...Nimeni nu mai zice de vreo aventura?

Eu sunt aproape gata cu redecorarea (adica am batut palma cu sotu' la designul grosier si mi-a montat mobila:))))...am plecat de la o camera, si am ajuns de am schimbat in 2 camere, si evident cheltuit dublu fata de cat imi propusesem... Azi incep sa reasez lucurrile, sper ca in weekend sa fiu gata...Tb sa trag o fuga la "prietena Ikea" de peste drum sa imi iau cutii si foldere pt hartii. Prevad ca voi lua inca o mie de alte lucruri...Stiti cat e de nasol sa ai Ikea la 3 minute de mers pe jos?:)))) Si sa ai si reducere?:)))))

 

In alta ordine de idei, incepem scoala joia viitoare, si avem iar concurs de pian la sf lunii, la Copenhaga. De fapt, ii inscrisesem la unul la Goteborg, si cu master classes, sapt viitoare, dar nu i-am putut convinge sa mearga. Pe de o parte, nici nu era bine programat bine. Era exact cand incepea scoala, trebuia sa ii lipsesc de la scoala, eu sa imi iau liber de la serv, apoi drumul pana la Goteborg, .... Ce sa mai, m-au convins destul de repede sa nu mergem. Mai afectata a fost profa, ea voia sa ii arate acolo la nu stiu ce profesor...

 

Miha, ai ajuns la dr?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...