Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Laura25, savureaza fiecare moment posibil cu pruncii (care stiu ca nu sint chiar prunci). Trece repede timpul. 

 

Mianna, suna bine Zanzibar...aventuros! Mergi in grup organizat? CUm te-ai hotarat pentru destinatie? Imi place la nebunie sa vad pe unde se plimba lumea si ce surpind in poze si in povestiri. Fiecare are alt unghi de vedere.

 

Viviana, sa iti fie de bine baia cu spume...si mai ales sa va fie de bine superba usa de garaj!!! 

 

Danielag, spor la munci pe campiile patriei...eu ma fac ca muncesc azi...e juma de zi (adica plecam la 12 si e cam gol biroul...majoritatea nu se mai ostenesc sa vina doar pentru 3-4 ore). Pentru ca sefu' e in vacanta am aparut eu sa dam fata departamentului :) :) :) 

 

Eh, noi cu trenurile o ducem prost...eu merg aproape zilnic cu trenul in Mahanttan (Metro North care e tren, nu metrou) si apoi iau metroul catre downtown. Zilnic are intirziere de 10-15 min. Liniile vechi, trenurile vechi, aglomeratie multa. Noroc cu iPad umplut cu carti si reviste si oricum mult mai bine decit sa conduc zilnic in traffic. Asa mai motai, mai citesc, mai bag un ochi pe DC/FB. 

 

Pruncul mic m-a sunat aseara...era cam obosit nitel...un preot l-a cam luat la 11m ca de ce are cercei in urechi (are niste hoops mititei de tot, abia ii vezi)...au sarit matusile (adica surorile sotului mei care sint tinerele la 28 de ani) imediat in defensiva. Mi-a zis: "Mom, nici nu am reusit sa deschid gura si matusile erau deja in aparare!". In pelerinaj sint o sumedenie de oameni care mai de care mai variati in intensitatea credintei...fiecare merge pentru scopul lor. Cumnatele au inceput din clasa 9a de liceu si au continuat an de an...ele spun ca le ofera o perioada de reflectie, de focus, de reincarcare inaintea inceperii anului scolar...vad ca cel mic a rezonat cu ideea si ii place sa mearga. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In alta ordine de idei...am inceput sa bantui websites pentru bilete de avion. Pruncii au in sfarsit spring break care se pupa si am avrea ceva in Europa (sfarsit de martie). Sint intr-o totala indecizie (adica paralizata de alegeri) sud de Franta (copiii nu au fost pina acum decit in Paris), nord de Italia (Milan, Florence, Venice), Spania (aici nu am fost nici unii dintre noi)??? 

 

Noi sintem genul de turisti umblatori, fara fite...parca as vrea ceva spontan: urcat in tren si explorat orasele, daca ne place, sa ramanem peste noapte, daca nu, sa mergem mai departe. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In alta ordine de idei...am inceput sa bantui websites pentru bilete de avion. Pruncii au in sfarsit spring break care se pupa si am avrea ceva in Europa (sfarsit de martie). Sint intr-o totala indecizie (adica paralizata de alegeri) sud de Franta (copiii nu au fost pina acum decit in Paris), nord de Italia (Milan, Florence, Venice), Spania (aici nu am fost nici unii dintre noi)??? Noi sintem genul de turisti umblatori, fara fite...parca as vrea ceva spontan: urcat in tren si explorat orasele, daca ne place, sa ramanem peste noapte, daca nu, sa mergem mai departe.

 

eu zic Spania :) si dau si ponturi la nevoie. Daca nu se pupa cu vacanta de Pasti/de primavara din europa e si mai bine. Dar fara rezervari nu e chiar asa usor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei...am inceput sa bantui websites pentru bilete de avion. Pruncii au in sfarsit spring break care se pupa si am avrea ceva in Europa (sfarsit de martie). Sint intr-o totala indecizie (adica paralizata de alegeri) sud de Franta (copiii nu au fost pina acum decit in Paris), nord de Italia (Milan, Florence, Venice), Spania (aici nu am fost nici unii dintre noi)??? 

 

Noi sintem genul de turisti umblatori, fara fite...parca as vrea ceva spontan: urcat in tren si explorat orasele, daca ne place, sa ramanem peste noapte, daca nu, sa mergem mai departe. 

 eu zic in ordinea preferintelor mele:)))

1. Toscana si Florenta

2.. sudul Frantei, Languedoc

3. Spania

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aha...zici Spania. Este saptamina 16-24 martie. Primesc ponturi ca painea calda!

 

Mda, din pacate e pastele pe 21, deci mai aglomerat si implicit preturi mai mari, e si vacanta scolara

 

eu oricum as incepe cu Madrid :)

de acolo aveti escorial, toledo, segovia, la o aruncatura de bat.

 

in sud puteti face clusterul valencia-alicante-malaga

 

sau in nord la Cantabria/Asturias puteti face Bilbao/san sebastian/santander. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, suna bine Zanzibar...aventuros! Mergi in grup organizat? CUm te-ai hotarat pentru destinatie? Imi place la nebunie sa vad pe unde se plimba lumea si ce surpind in poze si in povestiri. Fiecare are alt unghi de vedere.

 

da, e grup organizat, m-a convins prietena mea cu care am fost la mare.

 

daca va suna cunoscut de pe FB numele de Julius Constantinescu (zis Julica [:)] ), sau daca citeati pe vremuri Daily cotcodac (un site cu chestii amuzante, facut de el - mai exista si azi dar se mai scrie cate ceva din an in Paste), el e cel care organizeaza excursia. mergem si de dragul lui, nu doar de dragul destinatiei, fiindca-s convinsa ca o sa avem parte si de multa distractie (l-am cunoscut pe om si in realitate, nu doar virtual, am iesit de cateva ori la bere cu el si cu altii, dupa ce tinea cate o prezentare pe teme istorice, ca de exemplu Antoniu si Cleopatra, sau Henric al VIII-lea), si intr-adevar se rade mai mult decat prevede legea [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, tu si cu Petreanu [:D] (la el am vazut poze si povesti din Zanzibar vara asta). Mergeti gasca mai mare, sau ai prins o oferta de nerefuzat? Foarte fain, va fi o experienta de neuitat cu siguranta! 

 

din cate stiu si Petreanu a mers cu Julica, deci merg intr-o excursie similara, daca nu chiar identica [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...