Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața și de la mine!

 

Kari, bine ai revenit!

 

Laura, La mulți ani tatălui tău, cred că am ratat când ai scris.

 

Eu sunt prinsă rău cu treaba pentru birou, coordonez n-șpe proiecte, deși în perioada asta preconizam că va fi mai liber.

 

O zi frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, poate treceti si prin Elvetia  [:)] Lugano/Locarno, Interlaken, Luzern, Zurich sunt faine de vazut...munti si lacuri, multa verdeata...de la Lugano la Zurich se merge prin tunel cu trenul, cel mai lung tunel din lume, Gotthard (57 km)...de vazut ar mai fi : Schilthorn (aici au filmat unul din filmele James Bond), Matternorn, Jungfraujoch.

 

Din Paris se ajunge in Zurich cu trenul, TGV, faci 4 ore..preturile sunt mici daca cumperi biletele din timp (eu am platit 180 franci pt mine si Marcia, dus-intors). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Kari,  [flo2]

 

Sunt la tara. Am plecat de ieri. A cumparat CCS niste scaune-sezlong si am stat pe terasa sa ma uit la perseide.

O minunatie! O feerie de stelute cazatoare. Un meteor m-a impresionat cel mai mult, a venit pe furis dinspre Casiopeea, luminoasa tare, carand dupa ea o coada de praf de stele scintilanta ca sa se stinga inspre Perseus.

 

Planeta Marte, vizibila rar cu ochiul liber, si-a indeplinit misiunea luminandu-ma cu culoarea ei galben-portocalie.

 

O noapte frumoasa, placuta, ce mai, Serialbastre as intitula-o daca numele nu ar fi deja luat.

 

Oh, sa nu credeti ca m-am transformat brusc in astronom, in afara de o placere linistita in a observa cerul noptii am avut apps - Starlight - ce mi-a indrumat ochii si luminat intelectul cu denumirea diverselor grupuri de stele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multi ani cu sanatate tatalui tau!

 

am citit pe diagonala zilele astea, protestele mi-au dat programul peste cap.

 

programul de saptamana asta mi l-am dat peste cap singura [:)] desi n-aveam nicio intentie sa fac "punte" dupa ziua libera de miercuri, m-a convins o prietena sa mergem la mare, la niste concerte. asa ca joi mergem in Vama Veche, iar vineri in Costinesti.

 

deci mai muncesc azi si maine. si imi incep week-end-ul lung cu un concert Taxi in Beraria H, maine seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, la multi ani tatalui!!! 

 

Ella, nu stiu daca ajungem si in Elvetia...avem doar o saptamina in total. 

 

Viviana, ce frumos ai descris seara! Avem si noi in plan o iesire mai in toamna...este un loc in Pennsylvania unde se vad stelele perfect. Este printre primele 10 unde exista "dark sky". 

 

https://cherryspringsstatepark.com/stargazing/

 

Pentru mine e ultima saptamina cind am amindoi copiii acasa. Cel mare se muta simbata si cel mic duminica. Simbata o sa fiu singura cu cel mare ca sotul meu are o nunta de fotografiat. 

 

L-am cules pe pruncul mic aseara din pelerinaj...obosit dar fericit. Murdarici (fara dus 4 zile, doar cu wet wipes) dar multumit. Nici nu a ajuns acasa si a zis ca vrea din nou si la anul viitor. 

 

Lucrez azi de acasa...asa ca mai intru eu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...