Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mai cânta Taxi? 

 

Oh ce rău îmi pare ca nu am putut ieși aseară...sa văd Perseidele...dar dacă lucrez de dimineața nu pot sta pana târziu. Iar la noi e întuneric abia după 23 noaptea, încă puțin luminat spre Orizont spre apus. Nici diseară n-o sa pot...eh, poate la pensie. Sau sa țin minte anul viitor sa ma pun de după-masa. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Se termina acusi si vacanta noastra...

Miercuri la 7 dimineata zburam spre casa, cu 2 escale,ajungem la 7 seara acasa. Si eu drept sa va spun abia astept sa dorm in patul meu. Am dormit la atatea "pensiuni", reale sau la rude, saptamanile astea. A fost frumos, gata, acuma, cu bateriile incarcate, sunt gata sa imi reintru in ritm si in rutina de acasa.

Oricum mi-am propus sa revin in Iasi in fiecare vara, daca imi va ajuta D-zeu, cat mai e tata. Sunt prea pretioase momentele astea petrecute de nepot cu bunic ca sa nu i le ofer copilului atunci cand pot. Nu vom mai sta atat de mult probabil sau venim si lasam copilul toata vara si apoi revine cu insotitor pe avion sau cu cineva cunoscut...om vedea.

 

Am mai bifat aniversarea tatalui meu, apropo de petreceri surpriza, am intentionat sa fie asa, dar nu a iesit, a trebuit sa-i spunem ca el se pregatea, pt ca eram noi acolo, sa faca petrecere la casa de la gradina....numai anul asta s-a pregatit. Asa ca i-am zis unde mergem si: prefa-te surprins. A fost fain.

In weekend am mers la verisoara mea draga, la casa ei de la tara, la periferia Iasului. Am petrecut frumos, e tare liniste si placut acolo, copilul s-a distrat cu cateii.

 

A-propos de caini, v-am spus ca fi-miu a fost muscat de cainele comunitar hranit de taica-miu si o vecina? Vaccinat si cipat cainele, nu a fost nimic grav pana la urma, dar m-a suparat situatia in sine. Cainele respectiv am auzit ca ar fi adoptat pe hartie de vecina, dar e lasat afara, in fine. Copilul a reactionat bine si nu a fost speriat decat pe moment. Acum vrea catel mic acasa in apartament. Bine el este efectiv innebunit dupa animale.

 

Mihaela, multa sanatate si bafta cu toate investigatiile. Iti doresc sa nu fie mialgie, directoarea mea are asa ceva si stiu ca pe termen lung e complicat si durerea poate deveni cronica.

 

Michelle, ati scapat de incendii? Ce groaznic, ce nenorocire facuta de mana de om din ce inteleg. Ma uimeste de spui de clasele lui Will, cum adica laolalta de varste asa diferite. Eu personal nu mi-as da copilul la clase de gifted in conditiile astea.

 

Rox, vacanta placuta.

 

Laura, gata, a venit vacanta si la voi (voi cei mari zic)? Sa te odihnesti si distrezi dupa pofta inimii. La multi ani si multa sanatate tatalui tau!

 

Ant, ce pret misto ai gasit la bilete de Paris! Ma inspiri pt spring break, sa strang olecuta de bani si poate o planific si eu. Noi stam ca purceii la soare in Caraibe, cand o mai creste baiatul ma voi incumeta la city breaks prin Europa.

Daca vrei sa dai un semn cand esti in Montreal, poate ne vedem la o cafea, inghetata sau ceva.

 

Mianna, petrecere frumoasa in weekendul lung. Cat te invidiez, eu nu am vazut mare sau ocean anul asta decat la tv. Mama dar ce aglomeratie am vazut pe litoral.

 

Va tuc, cred ca urmatorul meu mesaj va fi de acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat dr-a de la dispensar. A vb cu un endocrinolog și au concluzionat ca e Tiroidita subacuta. Simptomele pot varia, eu nu am nimic in afara de durere și in ultimele doua zile parca ma apasă ceva constant exact la baza gâtului, de parca ma sufoc uneori. Nu ma simt mai bine dar nici mai rău. Am primit cortizon și lunea viitoare sa repet analizele plus un timp la medic la sf săptămânii viitoare. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e plecat săptămâna asta, lucrează in Trollhättan. Ca atare Silvia a insistat sa ii spun surpriza și mi-a zis ca se va face surprinsă :))). N-am vrut. Am negociat pana i-am zis ca ii spun trei lucruri care at putea fi surpriza și unul din ele e surpriza. Așa ca acum măcar are o mică idee. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri la 7 dimineata zburam spre casa, cu 2 escale,ajungem la 7 seara acasa.

Drum bun! [:)]

David pleaca maine, dar cu zborul direct. Poate pe viitor vor veni impreuna, ca si el a calatorit anul asta cu niste cunostinte, deci oarecum singurel [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Altfel noi ne bucuram ca a plouat mult și bine de sambata după-masa. Când ne pregăteam sa mergem sa mâncam iar la târgul medieval, a venit o ploaie cu spune, care nu s-a mai dus pana ieri spre seara. In sfârșit s-a mai umplut lacul din care primim apa și amenințările cu scăderea presiunii s-au retras azi. Din mai nu am mai văzut ploaie. Din mai! Și se arată ploi in continuare, deci ne bucuram. 

S-a și răcorit, temperaturi normale, vacantele se termina, revine totul la normal. Turiștii au cam plecat, suntem iar singuri pe plaje :). Și in oraș :). Și in magazine :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai cânta Taxi? 

 

Oh ce rău îmi pare ca nu am putut ieși aseară...sa văd Perseidele...dar dacă lucrez de dimineața nu pot sta pana târziu. Iar la noi e întuneric abia după 23 noaptea, încă puțin luminat spre Orizont spre apus. Nici diseară n-o sa pot...eh, poate la pensie. Sau sa țin minte anul viitor sa ma pun de după-masa. 

mai canta [:)]

 

eu am dat Perseidele pe luminitele din piata [:)]  am vrut sa plecam dupa ora 10 (la 9 si la 10 si-a aprins toata lumea telefoanele, asta inseamna luminitele, care apar si in poze), dar a inceput sa se anime atmosfera: unii au incins o hora, altii cantau la chitara, altii puneau muzica pe youtube - cantece patriotice, plus hitul verii, cu _ _ _ _    _ _ _ [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...