Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Viviana, am vrut sa spun, ce mult mi-a placut cum ai descris seara instelata….

 

ieri m-am uitat la romanila stiri, wow ce e acolo...te-am mai citit si pe tine pe forum...nu inteleg cce se intimpla...aud stiri diveferite in functie de canalul tv...sau cu cine stau de vb.  

ma doare inima cand vad ce se intimpla , parca retraiesc '89 cand vad imaginile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oaspete antmil

Ca te stiu priceputa, cand faci prajitura, sa imi zici si mie reteta! Eu inca nu am gasit blatul perfect pt prajotura cu visine, prune, caise, piersici, etc...

Asta e reteta pentru prajitura cu piersici...doar ca nu pun nutmeg (sotului nu ii place). Bag vanilie si coaja de lamaie si de portocala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-o lua in nume de rau, dar cu William este posibilitatea cumva sa fie dureri cauzate de anxietate? Schimbari multe, presiune mare...am auzit multi copii cu problema asta.

 

Nu ma pricep la protein powders...ai mei nu au luat dar nici nu au avut nevoie (adica au fost in norme). Cu cel mare ma lupt cu kg in plus, nu in minus. 

 

si eu am zis la fel prin Mai -cand a avut teste multe...dar s-a intimplat saptamanal si pe perioada de vacanta de vara cand statea doar pe game si tv.

sau am crezut ca e de la stomac, ceva reflux...desi acum de 3 sapt ii dau pastila inainte de masa...doar ca sa exclude problema asta.

 

ma ginddesc ca am inceput in ultimul an sa ii dau fast food 1x/sapt, ii mai dau sandwich uri cu salami , sunca presata...doar ca sa se mai ingrase...poate de la asta sa ii fie? desi altii mainca zilnic.

 

ai azuti ca e obisnuit pt  copii, sa aiba cu dureri in piept  30 -40sc si sa nu pot sa respire? eu am auzit de dureri de crestere, din cind in cind dar nu frecvent. sunt curioasa ce va mai spune dr.

 

da, pe mine nu ma baga dr in seama cand ii spun ca e slab...zicand sa ii multumesc Domnului ca nu-I gras si gata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, eu am încercat rețeta asta cu lapte bătut: https://jamilacuisine.ro/prajitura-cu-cirese-reteta-video/

 

Și încă una cu smântână, aici sub formă de muffins, dar eu am făcut același aluat și am pus fructe în el: http://mazilique.ro/2013/08/briose-cu-afine/ (am făcut aluatul din 3 ouă modificând restul proporțional și am copt într-o formă de tartă obișnuită, cu fructele puse prin aluat).

 

Nu mai știu cine mi-a urat spor la munci, mulțumesc, încă muncesc la niște chestii :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat dr-a de la dispensar. A vb cu un endocrinolog și au concluzionat ca e Tiroidita subacuta. Simptomele pot varia, eu nu am nimic in afara de durere și in ultimele doua zile parca ma apasă ceva constant exact la baza gâtului, de parca ma sufoc uneori. Nu ma simt mai bine dar nici mai rău. Am primit cortizon și lunea viitoare sa repet analizele plus un timp la medic la sf săptămânii viitoare. 

 

sanatate multa. nu stiu ce sa spun de boala asta. poate treb sa satai linistita, ati calatorit mult in perioada asta.

 

imi trece prin gind sa te intreb, si scuza-ma nu vreau sa te sperii, dar ai excclus ca nu e altceva….vreun microb luat din calatorie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur si David, zbor lin!

Poate daca zburati pe timp de noapte, cine stie, poate prindeti o stea cazatoare, macar cu priviea. [flo2]

 

Am terminat cu o parte din hartii. In curte se tot sapa si sapa. Moama cate cabluri trebuie trecute pe sub pamant!

Incepem sa facem si gardul. 

Maine ne ducem acasa.

Am mai cules azi mure si am mai facut 2 borcane de dulceata. Prietenii la care stam au niste rugi de mure in curte si sunt foarte prolifici.

 

Nu am mai fost aseara in piata si nici azi, dar tare ma tragea ata sa ma duc. Nu imi place deloc ce s-a intamplat.

Am primit o gramada de avertizari de la UE. Austriecii sunt foarte suparati pe noi ca jandarmii le-au batut un ziarist si pe cameraman si romania e in plin razboi diplomatic cu Austria. Si cu Israelul.

 

Maine daca mai e ceva sigur ma duc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...