Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele sunt in avion, ajung peste 2 ore...de-abia astept sa le strang in brate.

 

Mi-am refacut culoarea la par (gri), dar suvitele mov au ramas  [ph34r] bagajele pt weekend le fac maine.

 

Avem si orarul Marciei de la scoala pt semestrul 1, luni are scoala de la 8.30 la 16.30 (8 ore si o ora pauza la pranz), marti de la 7.30 la 17.30 (10 ore si o ora pauza la pranz)..ne vom trezi la 6, o duc eu la gara si de-acolo merge 10 minute cu trenul, apoi 10 minute pe jos...orarul e ok : luni - engleza, germana si sport, marti - franceza, informatica si economie...la engleza sunt la nivelul B1 (fac si business english), iar la franceza la A2...la germana fac si corespondenta comerciala.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sarbatoritilor de azi! [flo]  [flo]  [flo]

 

(mie mi se pare absurda chestia cu nu se spune "La Multi Ani" azi - ar fi singurul caz in care se aplica, la toti ceilalti sfinti e vorba de ziua in care au murit; raman la cum stiam eu din copilarie, Sfanta Marie mare si Sfanta Marie mica, si ziceam La Multi Ani in ambele ocazii).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! 

 

Eu sunt acasa de marți. Am încercat ieri sa lucrez dar eram in reluare. Efectele cortizonului sunt nasoale. Durere de cap, o ceata pe creier, parca ma strânge ceva și nu pot sa ma concentrez, sa gândesc. Amețeli. Lentoare in gândire, in mișcări. Frustrant sa nu ma pot mișca așa cum doresc. Obosesc foarte repede, zac ca o leguma pe terasa și dacă am ieșit la plimbare și am coborât pana la mare, m-am odihnit acolo, urcarea a fost horor. 

 

In fine, restul simptomelor mi-au trecut. Durerea de gât și oboseala aia cronica. 

Nu știu care au fost mai nasoale. Adică știu, pana am luat cortizon am putut sa merg la job... 

 

Azi m-a sunat asistenta și i-am zis cum ma simt, ca stau acasa. Mi-a dat timp la un medic (altul, ca dr-a la care am fost nu mai e săptămâna viitoare, dragul de sistem de sănătate suedez. Dar sa nu ma plâng, eu n-am avut alte probleme cu el) miercurea viitoare. Luni îmi fac analizele iar. 

 

Vestea buna e ca anticorpii de tiroida sunt normali, nu e boala autoimună. 

 

Vestea rea e ca e posibil sa stau pe cortison 4-6 săptămâni (cum naiba o sa trăiesc așa???) și ca după faza asta de hipertiroidie va apărea faza de hipotiroidie și alte Belele. Probabil tratament pt a compensa hormonii atunci. 

 

Seara faina! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, e posibil ca reactiile adverse sa se mai atenueze in timp.

 

Da, sper sa fie așa. Azi am redus o tableta, parca parca e ceva mai bine. Dacă analizele luni sunt Ok poate mai reduce medicul încă una. 

 

Oricum, știu ca e clișeu, dar sănătatea e mai de preț decât orice! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...