Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Miha, acum citesc, sa te faci bine cat mai repede si sa se atenueze efectele cortizonului! (Poate zic o prostie, dar ti-au zis ceva de sare si cortizon? Adica sa reduci sarea?). Nu exista alt fel de tratament?

Gata, a inceput scoala, a trecut asa de repedevacanta...Copiii sunt cam stresati cu intratul la liceu. Anul asta media de intrare a fost ff mare (peste 300 de puncte), adica tb sa ai aproape numai A-uri ca sa intri acolo unde vor ei! Deci au de muncit...

Acum au plecat cu sotu' sa scoata putin barca din port, cica sa nu se prinda alge...Adevarul e ca ma cam streseaza sotu' cu barca. Toata ziua vrea la barca, si mai rau, vrea numai cu mine:))) Are impresia ca sunt musul perefect. Azi ,am trimis copiii ca m-am dat obosita, ca nu mai aveam chef de strans franghii si alte chestii marinaresti...

Ma duc sa fac un chilli con carne si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri 3 portocale din frigider ma scoteau din sarite.

Ocupau loc. Nu erau nici de sezon.

Asa de tare am avut nervi pe ele ca am vrut sa le fac dulceata. Dupa o profunda gandire am zis ca nu merita sa stric stric zaharul. 

Le-am pedepsit si am facut cotlet de porc in sos de portocale.

 

Nu aveti idee cat de bun a iesit! Neasteptat de bun. Excelent. Acuma am mancat o portie si m-am oprit cu greu. Sa le mai pastrez si colocatarilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc! 

 

Anja nu mi-au zis nimic de sare, nici pe prospect nu scrie, probabil nu e Interdicție la sare. Habar n-am. Parca nu cortizonul era cu sarea...sau?

Bafta multă băieților! La ce liceu tintesc? 

 

Nu știu dacă eu sunt stresată, Silvia e puțin, dar unde vrea ea nu e numai cu A-uri. Ea ar intra si la natur (științe naturale) dar nu vrea acolo. Așa cum zice Anja, testele naționale încep acum in toamna și țin pana in Aprilie. Apoi sunt înscrierile și in Iunie aflam și liceul (se pun in ordine trei opțiuni). 

 

Am ieșit cu fetele la malul marii, am mâncat sushi luat la pachet și ne-am plimbat, am povestit. Ma simt ceva ceva ceva mai bine. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e mai bine, cu teste pe tot anul sau la sfarsit, dar tot stress e :)

tinem pumnii tuturor. Azi am fost la profesoara de romana si discutand de cei mai mici, am aflat ca se vor re-introduce tezele cu subiect unic intr-a 7-a si a 8-a ( a mai fost modelul asta acum 8-10 ani parca) si o testare mai extinsa in clasa a 6-a (adica la mai multe materii - acum e doar mate, romana, engleza, biologie si fizica)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...