Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Antimil, eu rezerv intotdeauna pe booking, sunt care nu accepta anularea rezervarii dar sunt destui la care poti anula fara sa platesti.

 

Mihaela, sanatate multa!

 

Am ajuns si noi acasa, incercam cu greu sa ne reintram in ritm.

 

Fix pe Booking am mers...si cu toate cam fost super atenta (ca doar sint cu ei de vreo 5 ani si calatoresc relativ des) sa selectionez "no pre-payment", m-am trezit ca sint incasata si email zice "non-refundable"...m-am certat cu ei doua zile basca imi inchid telefonul!!! Mi-au dat pina la urma banii inapoi ca am implicat compania de carte de credit...plus am avut screenshots cand am rezervat sa dovedesc ca am selectionat "No pre-payment". 

 

Acuma am sunat la Marriott si mi-au spus ca fiecare hotel are propria politica de rezervari...acuma eu inteleg ca fiecare isi traseaza politica cum vrea si sint de acord, dar una imi zici si alta faci? Adica in fata politica zice ca platesc la proprietate si in dos imi iei banii? 

post-128087-0-96453500-1534776800_thumb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din păcate azi noapte nu am dormit aproape deloc din cauza durerilor ce ai revenit, nu a fost Ok sa scad doza. Azi am crescut-o iar și ca atare stau acasa. M-am hotărât sa nu merg deloc săptămâna asta la job, e mai ușor așa Pt ei sa reorganizeze in avans, aveam ture de după-masa și sâmbăta care trebuie acum sa le completeze alții. 

 

Efecte secundare sunt, ceata aia de pe creier a revenit dacă am crescut doza, amețeli și lipsa puterii de concentrare, de a face efort fizic și intelectual. Sunt ca o leguma, plimb câinele și stau in pat, aranjez  fotografii. 

 

Nu vreau sa va mai plictisesc cu boala mea. 

 

A început și Silvia școala, sunt curioasa de primele impresii. 

 

O săptămâna frumoasa și plină de lucruri bune va doresc! 

 

Mihaela, stai linistitia ca nu plictisesti pe nimeni...si eu te citesc si ma rog pt tine.

 

despre prednisone si cortisone eu stiu ca se recomanda fara sare.

lui William I-a dat prednisone cand avea vreo 4 ani...a luat daca nu ma insel doar vreo 2 -3 sapt. ...nu a avut efecte secundare de loc...a tinut dieta fara sare

 

nepoata mea Evelyne pt acea artrita juvenila cand era copil, a luat prednisone-cortisone daca nu ma insel vreo 2 ani...si era umflata de nerecunoscut. a tinut dieta fara sare f multi timp. 

 

tocmai ca mi-am adus aminte de Evelyne si boala ei...tu ti-ai facut test de boala lyme?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, acum citesc...imi pare rau ca nu ti-a trecut... offf, nasoala chestia asta... si imi pare rau daca te-am speriat, stresat cu comentarille cu sarea [flo2] Te imbratisez!

Ant, si eu am patit-o cu booking-ul. Eu mi-am anulat cardul pe chestia asta... Tb sa te uiti la 2 chestii "free cancellation" and "no pre-payment. Insa unele hoteluri mai fac o chestie, iti fac un pre-rezervare pe card, dupa care deblocheaza banii dupa cateva zile. Si eu m-am certat cu ei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ant, nu cred ca găsești așa hoteluri in Italia, sa nu plătești in avans. Noi nu am găsit și am fost de trei ori in Italia. 

 

Nu imi dai vesti bune...mie imi displace profund sa platesc inainte. M-a enervat atitudinea si "dishonesty"...adica una imi spui si alta faci. DAca stiu dinainte ca trebuie pre-platit, asta...dar sa ma induci in eroare cu buna stiinta ma enerveaza profund. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi dai vesti bune...mie imi displace profund sa platesc inainte. M-a enervat atitudinea si "dishonesty"...adica una imi spui si alta faci. DAca stiu dinainte ca trebuie pre-platit, asta...dar sa ma induci in eroare cu buna stiinta ma enerveaza profund. 

Asa sunt si eu.

Fac booking numai la cei fara plata inainte si cu free cancelation.

Am si un card special pentru asta cu vreo 100 de lei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destule hoteluri care pre-autorizeaza toata suma sau doar o noapte. Apoi elibereaza. Ant, cred ca daca mai cauti gasesti variante. Airbnb nu va tenteaza?

 

Am calatorit si cu Airbnb, desigur. Am stat de cateva ori si in Europa in Airbnb...se plateste inainte si cu asta basta! E clar de la inceput. O sa ma uit daca gasesc ceva bun mai aproape de data plecarii. 

 

In general, tactica mea este sa caut din timp, sa am o rezervare (fara sa o platesc inainte) si pe masura ce se apropie data respectiva, mai prospectez piata cu ce ofera diversi...inventarul fluctueaza si exista diferente de preturi si atunci poate gasesc ceva mai ieftin (la acelasi nr. de stele). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...