Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dragelor, eu mi am scos o alunita suspecta care nu ma deranja, dar crestea neregulat. Va recomand sa le indepartati chirurgical cat mai repede posibil. De ce sa aveti motive de monitorizare si de ingrijorare, e o nimica toata interventia.

 

Ieri am fost cu copilul la dentist, avea 3 cariute de plombat. S a obraznicit, o intreba pe doctorita daca sunt mari sau mici, daca i face injectii si de ce. Pana la urma a stat cuminte si totul a fost bine.

 

Azi am de dacut ordine prin casa. La noi cand ploua, cand iese soarele. Sa vedem daca are loc antrenamentul de fotbal deseara, e ultimul al sezonului, sambata au festivalul si inmanarea trofeelor.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu William iar la doctora de familie ….cu drerile asstea in piept. e culmea femeia asta.

 

deci mi-a zis ca la electroccardiograma I-a iesit ca bataile inimii sunt cam slow,  52 ...si ar treb sa fie peste 70 . mi-a dat trimitere la un alt doctor sa ii faca ultrasound. dar zice ca totul e ok, poate sa alerge afara la educatie fizica si cand sunt 40 de grade [smulgpar] .

 

 

nu stie de la ce sautn durerile astea...dar poate sa fie  fie costochondritis...o inflamatie la cartilagiul care conecteaza costa de osul pieptului. si sa-i dau taylenol. cum sa-i dau taylenol daca nu e diagnostic sigur? chiar am intrebat-o si mi-a zis cca taylenolul nu strica  [batcap]

 

si  tot eu am zis ca daca sunt de la stomac sa-i faca testul de h pylori ..mi-a zis ca e buna ideea [smulgpar] si mi-a dat trimitere la lab. acum astept rezultatul.

 

am intrebat daca sa-i dau pudra de protein...a zis ca da...ca si fiu-su ia...dar nu m-a intrebat de care si cum ii dau. nici eu nu am mai zis nimic.

 

caut doctor sa o schimb...dar greu gasesc cu asigurarea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e costocondrita e o chestiune banala care trece de la sine, fara medicatie. Am avut de mai multe ori. De la efort, miscari gresite, de la tuse... Pai nu strica tylenolul, mai atenueaza din durere.

 

Dar, William nu-si poate da seama daca il doare stomacul si nu altceva? Daca ii dai Tums sau Maalox ii trece?

Ca daca e ceva la stomac pana la h pylori mai sunt alte analize de facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Vestile mele sunt ca după ce medicul de circa a vb 15 min la tf in timpul consultației cu endocrinologul, tot ce am primit e o noua schema de cortizon. Ieri eram așa de hotărâtă...azi as vrea sa nu mai iau deloc. Sunt ca o drogata cu el...e cumplit cum ma simt. Nici nu știu ce sa mai zic. Seara mi se limpezește capul, sunt așa de bine dar super obosita, dimineața la fel, trag de mine sa ma trezesc. Iau cortizonul și mi se pune ceata pe creier, sunt drogata. Nu mai pot sa îmi controlez creierul și îmi dau seama de asta. Și parca plutesc așa deasupra tuturor, nu sunt prezenta. Și am încă trei săptămâni așa...

 

Rezultatele analizelor sunt exact la fel ca acum o săptămâna. Dr endocrinolog a considerat ca nu e nevoie sa le repet decât după 4 săptămâni. I-am zis medicului la care eram ca mi se pare mult 4 săptămâni. Ok, le facem după 3. 

 

Sunt in medical pana in 9 Septembrie. 

 

Sănătate multă tuturor! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

ella, multumesc de intrebare...deocamdata astept rezultatele analizelor care nu au cum sa fie bune, dar sper sa fie cea mai buna varianta din cele proaste [batcap]

am pupat fetele care, apropo...imi umplu casa de solutie de baloane. le place aparatul de la tine si le-am luat un recipient mare cu solutie sa se sature.

 

mihaela,  [flo2]

 

michelle, sanatate lui Will! sper sa identificati problema. 

 

noi nu supraveghem alunite dar supraveghem hemangioame la mica...

 

v-am zis ca deabia astept concediul? deabia astept concediul! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Silvi  [:D] daca stiam, le luam 2 pistoale.

 

Miha, imi pare rau ca ai starile astea...multa sanatate.

 

Fleur, aici nu se scoate nimic daca nu e nevoie....alunitele mele sunt asa de 8 ani (atunci am fost ultima oara la control  [ph34r] anul asta am fost pt ca ma supara o cu totul alta alunita, care nu are insa nimic...cred ca m-am scarpinat la ea si de-aia ma ustura....acum e insa ok)...doctorii aci ma enerveaza..nici copilei nu au vrut sa-i scoata polipii (au zis ca sa mai creasca, poate dispar...s-a chinuit saracul copil ani buni cu polipii: nu dormea noaptea, era mereu bolnava)...operatia am facut-o in Bucuresti (a scos doctorul o mana plina de polipi [zirea] )...de atunci nu a mai avut probleme...eu insa nu-mi pot scoate alunitele cand merg in tara, pt ca nu am timp.

 

Dimineata am avut stres : mi-a scris Marcia ca tramvaiul e anulat si nu stia cum sa ajunga la job..noroc ca nu plecasem de-acasa, asa ca am dus-o eu...a fost un accident cu o masina, asa ca linia era blocata..de obicei baga autobuz pe linia de tramvai, dar cum o parte era inchisa, nu au facut-o...am vazut insa ca are si un autobuz, statia nu e departe de cea de tramvai..face insa mai mult cu el, pt ca are un alt traseu...dar macar avem varianta B, in caz de ceva.

 

Ieri a venit obosita de la job, dar fericita...ii place ce face, colegii sunt super...s-au bucurat ca le-a dus prajituri  [:)] de azi trebuie sa faca stop la gara si sa ia corespondenta...e jobul ei de-acum incolo, pt un an.

 

La noi tot cald este, ieri am avut 33°...dimineata sunt 23°-24°, dar noaptea este racoare, asa ca se doarme bine.

 

Nu am chef de nimic, bine ca maine este vineri  [pk]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu și-a ars alunițe acasa. Cu un aparat special. Dar bănuiesc ca știe ce face :). Mirosea intr-o seara a carne arsa in baie, mi s-a făcut greață. Puh! 

 

In Ro și-a operat câteva, estetic. Erau mari și era risc sa le agate. Nu au fost maligne.

 

Mersi de gânduri. Chiar nu știu ce sa zic mai mult, n-am fost niciodată buna la a avea răbdare (deh, berbec!) și e cumplit sa stau acasa și sa am răbdare...

 

Ieri am fost la job sa las concediul medical (dacă îmi aproba casa de asigurări, medicul mi-a zis ca sunt cazuri pe care le resping) și o colega mi-a zis ca arat foarte bolnava. Chiar așa ma simt...

 

La noi e cald și frumos, in alte circumstanțe m-as fi dus la plaja, la mare. Așa stau pe terasa și arunc mingi. După care fuge W :). Și ma terorizează ăștia ca au din nou Exerciții militare și Ba se aud Împușcături deși câmpul militar e la vreo 3 km, Ba zboară avioane de lupta care ma asurzesc. 

 

In alta ordine de idei, la noi e campanie electorală și ne uitam in fiecare seara la emisiuni. Încă nu ne-am hotarat cu cine votam :).

 

Anja voi votați? Știți cu cine? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...