Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara, doamnelor!

 

Sunt foarte prinsă cu munca într-o perioadă în care credeam că va fi mai liber la birou. Mă rog, nu mă plâng, doar constat :D.

 

Mihaela, sănătate multă, îmi pare rău că ai așa efecte adverse la cortizon. Știu că Sabina de pe forum a luat mult timp cortizon și ne povestea ce rău îi face. În rest ești sora mea de suflet :), nici eu n-aș putea trăi într-o zonă gălăgioasă. Facem un club :).

 

Fleur, spor la despachetat! Și succes la școală să ai doar clase foarte drăguțe!

 

Michelle, sănătate copilului! Nu știu ce e costocondrita, n-am auzit de ea până acum.

 

Marion, zici că vine toamna pe la voi? Și pe aici se simte, seara mai ales. (Shhhh, să nu ne audă Antmil)

 

Antmil, faine planuri de vacanțe!

 

Anja, succes la concursuri trupei!

 

Nu mai știu ce am citit, că neuronul meu s-a dus la culcare.

 

Noapte bună!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buona sera,

In primul rand Mihaela, ma bucur foarte mult ca azi te-ai simtit un piculet mai bine.

iti doresc sanatate in continuare. Nu vota cu inima.

====

 

Sunt franta, dar satisfacuta. Abia am ajuns acasa. Am avut multe, multe de facut.

 

Receptia casei a mers struna.  [:-)))]

Doar ca am aflat ca ce s-a intamplat azi a fost de fapt 10% din receptie.

Trebuie sa merg la Inspectoratul de Stat in Constructii, sa platesc o taxa - un procent din valoarea constructiei - sa-i anunt ca ca am terminat lucrarile si pot veni sa se zgaiasca la casa  sa cer sa vina de la ei un inspector in inspectie  [:)]

Peste 3 luni de zile aproximativ voi primi o instiintare ca acel inspector, dat fiind dimensiunea constructiei, P+1, nu va veni si ca merge si fara el.

Abia apoi voi primi Certificatul de Receptie.

 

Cand se primeste Autorizatia de Connstruire, pe planurile casei primaria pune o stamplia: avizat spre neschimbare.

Dupa ce am vazut casa inaltata, am mai facut o fereastra intr-o camera, pe altele le-am micsorat, am mutat o usa de la garaj, am micsorat camera tehnica. Pentru schimbarile astea trebuie ca dirigintele de santier sa-mi faca dispozitii de santier pe care sa le atasez la dosarul receptiei.  Asta nu e o problema.

 

Intre timp am gasit o firma care se poate ocupa in locul meu de cele de mai sus si muuult mai repede.

Ma duc maine sa vorbesc. Daca comisionul e prea mare mai bine ma duc sa stau 8 ore la coada la ISC si astept 3 luni.

 

Deci de bine ce dimineata saream intr-un picior acuma sunt tulburata rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, da, am vb oarecum cu Sabina despre tratamentul ei cu cortizon, ea a făcut timp îndelungat, aproape 3 ani și a avut efectele alea specifice tratamentului lung. 

Eu deocamdată nu am niciunul din alea, am restul care apar la foarte putina lume. Azi parca totuși a fost mai Ok, sper sa fie așa mai departe. Am 7 săptămâni de luat, in scădere tot la 2 câte 5 mg. 

Eu am slăbit chiar, de doua săptămâni încoace. Foarte ciudat. Azi am început sa scriu greutatea in mobil in fiecare dimineața sa urmaresc. 

 

Viviana așa zice și creierul meu, sa nu votez cu inima :). Succes mâine, va apucați de interioare? 

 

Noapte buna 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk]  [pk]  [pk]

 

Aseara dupa 10 am avut furtuna...da ce ploaie, tunete si fulgere...aproape 2 ore a durat, fara oprire...rupere de nori, un spectacol de lumini si sunet...acum picura si e racoare, avem 19°...si asa va ramane, inclusiv in weekend.

 

Anja  [:D] acum ca are banii ei, o sa-si cumpere ea de toate, ca sa o ctez  [ph34r]

 

Ant, mie imi place sistemul asta, dual se cheama...poti studia si dupa ce inveti o "meserie", ca sa-i zic asa...pt banca sau asigurari tot Lehre faci, nu-ti trebuie studii superioare...si in timp poti avansa si ajunge chiar managing director, asta fara sa ai studii...am colegi care asa au facut...eu lucrez la banca mai bine de 11 ani si nu am avut studii in finante...cand am obtinut jobul, importanta a fost experienta, limbile straine....diploma din Romania pe atunci nu era recunoscuta, au recunoscut-o in 2010.

Marciei nu ii place sa toceasca, ea invata ceva doar daca ii face placere...asa ca Lehre pt ea e solutia cea mai buna...engleza e pasiunea ei (o vorbeste fluent de cativa ani, citeste mult in engleza, are prieteni in toata lumea, cu care vorbeste des), mai tarziu ar vrea sa o predea in Coreea de Sud...iar mai place sa fie ghid pt turistii vorbitori de germana si engleza (tot in Coreea)...eu o sustin, la urma urmei este viata ei...asa ca va face exact ce va vrea ea...meseria pe care o invata si-a ales-o singura...si eu zic ca a ales bine, pt ca daca vrea, o va putea practica oriunde in lumea asta.

Poate ne vedem in ianuarie, cand veniti in Zurich..noi suntem acasa atunci. 

 

Miha, sper sa fii bine in continuare.

 

Am asa un chef de munca  [zirea]

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Sunt la fel ca ieri, deci mai bine, ceea ce e bine. Stau pe terasa, e cald și plăcut. Azi e liniște. 

 

Silvia a venit ieri acasa foarte incantata ca au început chimia organica la școala și ca...o adora! Ce fericire pe mine, chimista! :). Al meu o tot împinge către medicina. Ea nu și nu :). Om mai vedea :). Nu vrea deloc sa meargă la liceul de științe ale naturii, liceul teoretic cum e in Ro. Vrea la științe sociale. 

 

Am găsit bilete la un spectacol de comedie in Octombrie, trebuie sa ne umplem toamna cu ceva ;). 

 

Ma duc sa bag niște carne in cuptor și sa mai lenevesc apoi la umbra. 

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si week end placut tuturor!

 

eu astazi muncesc [zirea]

fetele au ramas cu dl. sot si au in plan sa iasa la o competitie pe lac,  un traitlon facut de asociatia lui Ivan patzaichin. 

maine mergem la socri la un gratar, apoi inca trei zile si vine concediul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...