Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Din ce in ce mai bine nu sunt, dar mai bine. Azi așa, mâine mai puțin bine, apoi iar ceva mai bine...peste zi sub influența cortizonului care e la fel de aiurea și seara ceva mai limpede. Încă durerile nu au trecut chiar de tot dar ce e pozitiv este ca oboseala cronica ce am simți-o toată vara a dispărut. Credeam deja ca e normal sa fiu așa obosita...

 

Marion parca o văd pe Silvia :)). Așa s-a pregătit ea Pt fiecare animal in afara de pisica :)). Pe aia am vrut noi sa o luam :)). 

 

Anja felicitări băieților! Au teste naționale și acum toamna? Silvia are numai in primăvara. 

 

Viviana ia lecții pe mașina manuala, e ușor apoi cu automata. Invers nu e același lucru. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai am trei zile cu doza mare de cortizon, apoi doua săptămâni voi lua cu 5 mg mai puțin. Atât sunt in medical. 

 

Azi am fost la o plimbare mai lunga pe malul marii, aveam chef sa ies. Am cules mere și mâine fac o prăjitura. 

 

Silvia a pregătit câteva întrebări partidelor politice care vor veni miercuri la ei la școala sa se prezinte. Peste 4 ani Votează și ei și școala vrea sa le arate ce înseamnă asta. Așa ca au invitat reprezentanți de la partidele politice și la sf săptămânii vor vota. Așa cum se Votează legal, dar ei numai exersează. 

Cel mai in colimator Pt Silvia este partidul de extrema dreapta care a ajuns al doilea partid politic in suedia in decurs de 4 ani. Sunt și eu curioasa ce răspunsuri va primi ;). 

 

Seara frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu azi m-am odihnit. singura chestie pe care am facut-o - a treia tura de gazpacho. imi place la nebunie, am senzatia ca mananc vara cu lingura [:)]

 

aseara am fost la un concert de blues - trupa se numeste Nightlosers, mi-a placut mult; pe multi din trupa i-am mai vazut cantand cu alte formatii/solisti, dar niciodata nu i-am vazut in formula asta. concertul a fost in Quantic pe terasa - iar dupa concert am ramas inca vreo 3 ore si am dansat. ma distreaza (si ma enerveaza) regula asta, ca un concert in aer liber trebuie sa se termine in jurul orei 10 din motive de poluare fonica, dar dupa aceea se pune muzica cel putin la acelasi volum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de aprecieri!

Viv, bravo pt condus! Voiam sa scriu mai de mult despre aprobarea de edificare... 3 luni...my god! La noi a durat cateva ore Am programat din timp, exact la data cand casa tb sa fie gata, au venit, au vazut si ne-am mutat...

Miha, toate probele orale sunt acum in toamna. La voi nu e asa? Ciudat! Ma asteptam sa fie la fel in toata tara. Sa zic ca poate nu am inteles eu bine...Spor la prajitura cu mere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e luni  [zirea] am asa un chef de munca...la 7.30 eram deja pe baricade. 

 

Am petrecut un weekend fain...sambata am fost cu fetele la shopping : Marcia si-a luat de la P&C un pardesiu ft dragut, bleu si pt job un costum (pantaloni si blaser, o sa le foloseasca insa si in timpul liber, cu bustiere  [ph34r] ca sa i se vada piercing-ul din buric [:D]) si camasa alba..trebuie sa se imbrace business cand ii viziteaza clientii, altfel tinuta e lejera..nepoatei i-am luat rochie de cocktail, verde si lunga si sandale...plus multe altele.

Vremea a fost urata sambata (ploaie si frig), asa ca nu am mai fost la gratar cu romanii...dar am iesit la restaurantul mexican.

Ieri am fost la gratar la socrii, au venit si fetele cu noi...iar pe seara am dat iar o tura pe la mexicani....la 9pm am picat amandoi lati.

 

La noi s-a racorit, dimineata erau 14°...dar vom avea 30° la mijlocul saptamanii.

 

O saptamana faina sa aveti, ma cheama datoria. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

Rox, ce frumos sta Eva! mult succes !

 

Miha, multumesc de urari!

 

Anja, ce baieti talentati ai! poate reusiti macar la unele dintre concursuri sa mergeti. oricum, faptul ca au fost remarcati e deja un fel de premiu.

 

viv, eu zic ca e mai bine sa faci lectiile pe manuala, si daca va fi sa conduri automata va fi ok. invers e mult mai greu. asa cred, ca eu nu conduc, am permisul deja de 2 ani expirat si nu cred ca il mai refac [batcap]

 

azi e deja la jumatate...mai am doua zile si intru in concediu.

si sa ma laud: fratele meu va avea bebe. sunt asa bucuroasa. fetele spera sa fie fetita. el mai are un baiat si cumnata o fetita si acum vor avea un bb impreuna.

 

saptamana usoara tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! Azi n-a fost chiar buna Pt mine, un pas in spate...peste doua zile scad doza, sper sa ma ajute.

 

Anja, ai scris ceva de probiotice mai zilele trecute...am văzut recent o emisiune și citesc pe net tot mai des, ca in loc de probiotice sa mănânci mâncare fermentată! Adică varza murata, castraveți, legume, etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine-o pus carciuma-n druuuuum..... aaaa, asta, pasapoartele in mall [:-)))]

 

azi am chiulit sa ma duc sa-mi schimb pasaportul. ceea ce ar fi trebuit sa fie ceva tzac-pac (merge mult mai repede acum) s-a transformat intr-o iesire de vreo 4 ore, cu un pic de shopping, o cafea si un smoothie pe terasa, o tura prin Diverta... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, darling, sa inteleg ca acu' "la voi la Romania" si sa faci pasapoartele este ditamai distractia... [pk] Sa iti fie de bine, de, daca te invitara domnii de la pasapoarte la smoothie (nu gasesc emocotion, "verde de invidie"..)

Miha, pacatoasa chestie... putere multa, sa treaca odata! Eu ziceam de pre-biotice nu pro- biotice (oricum amnadoua sunt bune la flora intestinala...)

Silvi, abia acum intrati in concediu?... Cum ati rezistat toata vara pe baricade? Ma bucur pt bebelusul care va veni!

Marion, ati aporbat sa luati "sobolanul''?

Ella, iar vine caldura la voi?? La noi miroase a toamna bine, rau!

Pe unde o umbla Ioana?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...