Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineatza,

Pe ultima ramasita de drum ramasa din acest capitol al vietii noastre, confirm fara putinta de tagada ca iaurtul si kefirul sunt cele mai bune probiotice.

De  cand eram mica, inca din anii '70 carevasazica, la pastila de antibiotic primeam un borcanel cu iaurt. Obicei pe care l-am pastrat pana astazi.

 

De cativa ani, fara sa ni se prezinte si aceasta alternativa, ni se baga pe gat pastile probiotice in orice reteta de la medic sau daca medicul a uitat, farmacistul cu voce mieroasa ne convinge ca asta e solutia optima pentru noi. Asa ca sa vanda pastilele alea... parerea mea.

Lucru care ma irita al naibii si pe baza caruia perorez cu  farmacistii.  Un farmacist de la un lant de farmacii mi-a spus ca sunt obligati de catre conducere sa faca lobby pentru astfel de pastile. Nu stiu cat este de adevarat, ca nu imi place sa dau in meteahna conspiratiilor. 

=======

 

In rest nu am timp de nimic, nimic, am neuronii in scadere de la atatea acte si mismasuri care se fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un farmacist de la un lant de farmacii mi-a spus ca sunt obligati de catre conducere sa faca lobby pentru astfel de pastile. Nu stiu cat este de adevarat, ca nu imi place sa dau in meteahna conspiratiilor. 

 

 

sunt platiti la vanzari prin campaniile de promovare. deci nu-s "obligati" dar sunt stimulati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Exista, exista. Ba unii sunt adoptati pe hartie si lasati tot in strada. Fi miu a fost muscat de unul din ei vara asta, am mai povestit aici.

 

Oh, mi-a scăpat postarea...

 

Eu am luat mereu probiotice, cu antibiotice. Nu mi-a zis nimeni de iaurt, niciodată. Nu mi-a plăcut iaurtul in mod special. Nici burta nu se împăca bine cu el :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

daniela minunata pisi ta!  [il] si pisini meu m-a urmarit la fel,intr-o seara tarzie,peste 30 minute in spatele meu...locul lui a fost langa mine,ca sa-l fac bine ....sau macar sa fac totul pt asta.pisicuta ta cat are?al meu avea vreo 3 luni,mi s-a spus,ca eu habar n-aveam de pisici,acum aproape 2 ani cand ne-am gasit...

 

va pup pe toate  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt platiti la vanzari prin campaniile de promovare. deci nu-s "obligati" dar sunt stimulati.

doamna farmacista cu care am vorbit mi-a povestit ce spui tu, dar mi-a mai spus si ca seful lor s-ar uita pe camere sa vada daca fac propunerile. nu am amintit asta ca nu stiu cat de credibila e sursa si am preferat sa folosesc termenul de obligatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu din sursa sigura ca farmacistii au obligatia, prin politica firmei, sa propuna pacientilor anumite medicamente si produse. Nu stabilesc ei care.

Stiu ei patronii cum sa verifice daca asa fac.

Sau, de ex, sa propuna cel mai scump produs din cele echivalente.

Nu pare cinstit, dar sunt comercianti si asta e politica lor comerciala.

Exista dupa stiinta mea un singur lant de farmacii in Iasi ce au ca politica sa propuna cea mai ieftina varianta de produs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...