Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu știu ce roboti are Nordea. Din aia pe ce butoane sa apeși? Nu despre aia e vorba. 

Dacă ai timp uita-te pe svt play la Vetenskapens värld de azi. 

 

Daniela e mult mai avansat(a) Xiaoice. 

https://www.google.se/amp/s/www.cnet.com/google-amp/news/microsofts-xiaoice-is-an-ai-bot-that-can-also-converse-like-a-human/

Nu, nu robotii de butoane. Sunt advisori care iti raspund la intrebari. Un fel de Siri..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nu, nu robotii de butoane. Sunt advisori care iti raspund la intrebari. Un fel de Siri..

 

Xiaoice e mult mai avansată. Conversează, da sfaturi, e exact ca un humanoid. Și poate purta milioane de conversații in același timp. Cei care au conversat cu ea au zis ca e exact ca și cum ai vb cu cel mai bun prieten. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

E o zi frumoasa azi, stau pe terasa. Dacă Vecinul de vis-a-vis nu ar tot lucra ceva, cu un tăietor electric, ar fi perfect. 

 

Vreau sa ma ocup de mine azi, sa ies pe un mal de mare și sa iau și camera foto. E ultima zi cu 20 mg cortizon (numai o săptămâna a trecut???? Parca e o vesnicie!) și vreau sa sărbătoresc. 

 

Ieri a fost prima zi in care am fost activa, am făcut trei feluri de mâncare (prăjitura cu mere in reluare ca luni s-a terminat in 10 min :)), a fost și diana pe la noi și i-am dat și ei. Prima zi după câte zile??? Trei săptămâni? Mai mult? Cine mai știe...

 

O zi frumoasa va doresc! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah da, apropo de AI și de emisiunea ce am urmărit-o luni: https://asia.nikkei.com/Business/Business-Trends/World-s-first-autonomous-taxi-starts-operating-in-Tokyo

 

Despre așa ceva citisem ca ar fi in Stockholm deja, un fel de autobuze autonome, știu ca sunt aeroporturi (in Tockyo am fost cu așa ceva) unde trenuri interne sunt autonome, plus in emisiunea văzută au arătat Uber autonome in SUA, cu care recent a fost scandal, o mașina a accidentat mortal un pieton. 

 

Ce ma înspăimântă pe mine: începe sa arate ca in filmele SF din tinerețe. Întrebarea finala in emisiunea văzută: dacă omenirea va știi sa aplice AI in lucruri bune și nu și in altceva... 

Eu cred ca nu :((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...