Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Și dacă sunt încă pe terasa :)), despre politica.

 

Am văzut ieri prima dezbatere cu toți șefii de partide. Foarte foarte mult mi-a plăcut! Printre altele au fost întrebați dacă au comis ilegalitați. Din 8 câți sunt, doi au răspuns ca nu. Restul au fost întrebați ce ilegalitați. Toți 6 au spus: am condus peste viteza legală și am fost prins/ă. Unul a condus un moped ilegal(nu prea am intekes ce era ilegal la el). Iar altul a fost prins in Israel demonstrând pentru pace in Palestina și a făcut pușcărie acolo.

 

Acum chiar plec la ale mele! :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, Viv, Miha....sanatata multa. Sa va reveniti toate cit mai repede ca mai e un pic din vara!

 

Danielag...draguta fooc Porchetta, pardon, Jolie...burticuta pe masura labutelor :) :) Daca e ca la caini, promite ca se face mare :) 

 

Ioana, bine ai (re)venit ! 

 

Anja, felicitari pentru concurs si calificari! Stiu ca moest este sa zici ca participarea e totul dar te unge la suflet cind vezi si o validare a eforturilor sa ajungi unde tintesti! Bravo lor (si tie)!!!!

 

Ella, da...mi-ar face mare, mare placere sa ne vedem. Mai vorbim pina atunci. Teoretic, aterizam pe 24 ianuarie si am vrea sa ne deplasam si in afara Zurich-ului ca am auzit ca trenurile merg "ceas" si zic sa testam :) :) Pune acolo in calendar 24 ianuarie!

 

In rest...am fost intr-un weekend dragutel in Washington unde am pedalat cu citibike de mi-au iesit ochii ca la melc. In loc sa ma ghidez dupa google maps ca un om normal, m-am luat dupa un bike map si un traseu de 4 mile s-a transformat in 12 mile deal/deal/deal/deal ca nu mai imi simteam picioarele. Am ajuns la tinta (catedrala nationala) intr-un hal de transpirata si rosie ca un rac...imi venea sa atipesc nitel la racoare inauntru! La intoarcere am oprit la pruncul mic in vizita (am ajuns sa merg in vizita si la cel mic) sa ii dam ceva din legume/fructe luate din piata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello pinguini,

credeam ca iau vacanta cind incepe William scoala, dar de unde. pur si simplu nu am timp.

nu am apucat sa va citesc sper sa imi fac timp zilele astea. Mihaela sper ca te simti mai bine, sanitate multa iti doresc .

 

In rest noi tot cu scoala si cu telefoane pe la doctori William a avut back to school night, 10 min in fiecare clasa, la care proifesorii s-au prezentat si ne-au spus in citeva cuvinte la repezeala ce vor face in clasa etc.

cu stupoare am aflat ca nu or mai avea sedinte individuale decit la cerere….asa ca treb sa imi fac timp si pt asta dar zic sa mai treacca o luna sa il cunoasca profesorii mai bine.

 

am fost incintata de profesori, toti par f de treaba, isi iubesc meseria, sunt tineri, energetici. organizarea scolii mi se pare un pic aiurea...ca treb sa fuga de la o clasa la alta, de la o cladire la alata. nu va spun ca eu cu sotul am si intirziat la una ca nu gaseam clasa nici cu harta in mina...e ca un maze.

clasele sunt curate, aranjate,dar cladirile in stil Californian, par ca niste baraci...nu ma pot obisnui cu asta.

 

cel mi de treaba mi s-a parut profesorul de spaniola, un tip la vreo 30 de ani, f stilat...nou venit din stresul de san Francisco...a spus ca in sfirsit are timp sa respire. m-a susrprrins ca din sutele (poate cchair 1000) de copii care ii are, il stia pe William si stia stia exact in ce banca sta.

deci toti profesorii, sunt ceva cum nu mi-am putut imagina...asa plini de viata si excitement...sper sa nu a fi inselat, dar mi-au facut o impresie f buna.

 

chestia e ca sunt cerinte f ridicate...si William inca nu realizeaza ca trebuie sa invete mai mult decit le da la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu diagnosticul lui william nu am facut nimic. sapt viitoare vedem un cardiologist nou si sper sa ii faca un eco la inima.

 

nu ii mai dau acel prosilec pt stomac ca nu a facut diferenta. i-am facut testul de plyori dar nu m-au sunat cu rezultatul.

 

de cind ia proteine de 2 sapt s-a  ingrasat 2lb...e in extaz....si a crescut dupa cum spune el 1 cm. cei drept ca acum e mai inalt ca mine cu vreo 2-3 cm.

 

treb sa fug la munca...va las si va urez sa aveti o zi /noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate extreme dreapta ia avint...cu fondurile de rigoare din zona de est. Unii au crezut ca razboiul rece s-a terminat si nu au mai "jucat"...altii insa se pare ca au continuat si sint mai aproape de linia de sosire (daca i se poate spune asa). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Extrema dreapta neo-nazista. Aia rai de tot...sunt mulți și in creștere. Dar și ăștia mai domoli sunt periculoși. Nu putem învăța din istorie...e trist. 

 

Si Cireașa de pe tort, după ce am văzut in acea emisiune orașul nostru in timpul săptămânii politice când NMR https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nordic_Resistance_Movement

a fost aici și a fost ciudat, eu am încercat sa ii ignor...

Acum ma uit la un film artistic, serial, Maria Wern care se petrece exact in acea săptămâna politica și totul e filmat aici in Visby. E un subiect imaginar, dar care e despre același lucru: democrația amenințată. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc, înainte de culcare :). Parca numai eu am vorbit azi :). 

 

Acum un an pe vremea asta, cred ca era Septembrie, am nimerit in plimbare pe lângă biblioteca, se filma. Era interesant, erau câțiva actori îmbrăcați in polițiști și câțiva amatori, primeau instrucțiuni. Am stat și ne-am uitat. Scenariul era ca cineva sarea de pe cladirea sălii de conferințe pe aleea dintre biblioteca și sala de conferințe. Am auzit când le dădea indicații  amatorilor. Polițiștii fugeau către locul unde cică ateriza persoana și se uitau in sus. Amatorii trebuiau și ei sa fuga dar sa fie speriați și îngroziți de imaginea ce o vedeau. De fapt nu vedeau nimic, trebuiau sa își închipuie. Se filma de sus, de pe clădire. 

Ei bine, dacă nu ați ghicit încă, am văzut acea filmare exact acum in film! Doar ca era și persoana care se aruncase de sus pe pelicula :))). Făcută pe computer desigur :)). 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...