Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu se face ecografie aici dacă nu e cazul (tiroida crescută la pipăire sau noduli). La mine nu e nici una nici alta. :(

 

Boala asta durează între 4-8 săptămâni. La mine au trecut 4. Pot fi recidive, frecvent. Ma încadrez in normal, dar eu speram sa nu...și sa fie mai usor. După care ziceam, urmează alte chestii, când tiroida își revine, ajung de la hiper(unde sunt acum, din cauza inflamației tiroida lucrează in plus și secreta hormoni in plus, care dezechilibrează tot organismul, toate organele sunt afectate, hormonii ăștia având un rol important la nivel de celula) la hipo, de unde revenirea la normal se face cu hormoni sintetici (levaxin) și durează un an, doi, nu se știe...poate rămâne pe veci blocată la hipo.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Inca o chestie ce m-a dezamagit azi si contrariat.

 

In carrefour sunt mai multe service-uri GSM. Am fost la unul dintre ele pentru ca CCS a cumparat protectie pentru ecran la Kindle si nu si-a batut capul sa o puna singur.

Acolo 2 baieti, tineri pana in 25 de ani.

Le-a pus Kindelul pe tejghea si spre stupoarea noastra habar nu aveau ce este. Nu-i problema ca nu esti obligat sa stii cum arata un Kindle, dar cand le-am explicat ca e un e-reader si citesti e-book-uri, carti electronice au facut niste fete lungi si au zis ca nu au auzit de asa ceva.

Cum e posibil? Nici nu vreau sa-mi ascult raspunsul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se părea cunoscut roundabout, dar acum știu de unde: de la GPS in SUA :)

Da, da,  de acolo!

Pentru ca nu imi venea cuvantul in romana mi-am imaginat un giratoriu si tot nimic.

apoi mi-a venit in minte un giratoriu din America si pac mi-a cazut roundabout-ul din memorie.

 

Asta inseamnaca mai am o sansa. Nu m-am tampit de tot.

 

Noi cateodata cand mergem in Romania cu GPs-ul il punem in engleza. Ne distram de cum pronunta strazile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, sper ca maine sa iti fie mai bine. Cu ecografia aia ce se mai aude?

 

ant, stupid people....

cum mai ea voi, tot asa nasol cu vremea? Sa stiu care mai moare azi pe teren la tenis...

De doua zile murim de cald...nu se misca nici un strop de aer. Zici ca esti inchis intr-o oala cu capac. Brutal de cald si umed. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, da, de acolo! Pentru ca nu imi venea cuvantul in romana mi-am imaginat un giratoriu si tot nimic. apoi mi-a venit in minte un giratoriu din America si pac mi-a cazut roundabout-ul din memorie. Asta inseamnaca mai am o sansa. Nu m-am tampit de tot. Noi cateodata cand mergem in Romania cu GPs-ul il punem in engleza. Ne distram de cum pronunta strazile.

 

Noi am avut mobilul cu GPS in SUA, acum câțiva ani, in suedeza :). Tot așa ne distram cu străzile :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...