Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Buna dimi, Miha, in revista noastra online saptamanala (de la munca zic) au mentionat Gotland si Almedalen week :) Noi revenim la program aproape normal dupa o vara eclectica dar infinit mai buna decat anul trecut (cand am zburat de urgenta in Ro ptr criza cardiaca a tatalui meu). P si J incep scoala/ gradi de miercuri dar sunt amandoua nelinistite- azi-noapte de la 3 la 4.30 se foiau si nu dormeau...

 

Ce scriau? Nu ai zis ca tu ești deja la curent? :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Tot Miha, cred ca este vorba de ‘constructii inerte’

 

Nu, este ceva cu totul nou, abia acum au căzut de comun acord cu aceasta definiție. 

 

Nu pot pune link către ziarul local căci e numai cu plata, dar traduc un paragraf:

 

“Certificarea înseamnă că noul magazin va avea emisii zero pe parcursul ciclului de viață al clădirii, unde emisiile din timpul construrii vor fi compensate în timp cu diferite măsuri climatice. Energia solară produsă local și plata cotelor de emisie sunt două opțiuni.” Probabil un impozit mare pe emisii care compensează climatul înțeleg eu. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De pe FB adunate :) 

 

[:-)))]

 

No... (Am avut treabă, mă termină aglomerația de la birou)

No! (Miha, ce fain că Silvia deja concurează cu calul tânăr)

Noooo.... (Rox, tot gripată - guturanită ești?)

No-no! (Anja, îți trebe' ac de cojocul copilului rebel, ce, e după el? :))

No! (Ioana, spune-le copilelor să se ogoaie, ce atâta foială noaptea? :))

No.... (Antmil, să ceri taxă de împrumut pentru copchiii ceia, nu de alta, dar te-ai spetit crescând la ei :))

No,no! (Marion, Knabbel de abia a apărut la voi în familie că a și dispărut din poze? :))

 

Cam atât de la o jumătate de ardeleancă la origini, predau legătura!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela mor de râs! :)))

 

Marion sa va bucurați de șoarec! Ce fel e? 

 

Pe noi ne “omoară” ăștia cu pene de curent. Lucrează la îmbunătățirea cablurilor cu continentul și nu le prea iese văd...ieri s-a luat curentul de trei ori, ultima data la 22.30 când ne-am dus la culcare. Acum eram in magazin, noroc ca eram deja la casa, au 10 min pana se întrerupe curentul la ei, au ceva rezerva. Așa ca am apucat sa platesc. Trebuia sa pun și benzina, nu am mai putut... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...